DünyaManşet

Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda 5. gün tamamlandı

Bu yıl 19’uncusu Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 15 Ekim’e kadar sürecek Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 5. gün tamamlandı.

Dünya şampiyonasında 27 Eylül Salı günü oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

27 EYLÜL SALI GDANSK – POLONYA
B Grubu TÜRKİYE: 3 KORE: 0 25-14, 25-13, 25-13
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-20, 25-15, 25-21
B Grubu POLONYA: 3 TAYLAND: 0 25-17-25-17, 25-17
27 EYLÜL SALI ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 KOLOMBİYA: 0 25-16, 25-21, 25-16
A Grubu İTALYA: 3 BELÇİKA: 1 21-25, 30-28, 29-27, 25-9
A Grubu KAMERUN: 0 KENYA: 3 20-25, 25-27, 19-25

Oynanan maçlardan sonra gruplardaki puan durumları şöyle:

A GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
İTALYA 3 3 0 9 1 9
HOLLANDA 2 2 0 6 0 6
BELÇİKA 3 2 1 7 3 6
KENYA 3 1 2 3 6 3
PORTO RİKO 2 0 2 0 6 0
KAMERUN 3 0 3 0 9 0
B GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
DOMİNİK CUMHURİYETİ 2 2 0 6 0 6
POLONYA 2 2 0 6 1 6
TÜRKİYE 2 1 1 5 3 4
TAYLAND 2 1 1 3 5 2
HIRVATİSTAN 2 0 2 1 6 0
KORE 2 0 2 0 6 0
C GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ABD 2 2 0 6 0 6
ALMANYA 2 2 0 6 1 6
SIRBİSTAN 2 2 0 6 2 5
BULGARİSTAN 2 0 1 3 6 1
KANADA 2 0 2 0 6 0
KAZAKİSTAN 2 0 2 0 6 0
D GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
JAPONYA 2 2 0 6 0 6
ÇİN 2 2 0 6 0 6
BREZİLYA 2 2 0 6 1 6
ÇEKYA 2 0 2 1 6 0
ARJANTİN 2 0 2 0 6 0
KOLOMBİYA 2 0 1 0 6 0

Dünya şampiyonasının 6. gününde oynanacak maçların programı ise şöyle:

28 EYLÜL ÇARŞAMBA GDANSK – POLONYA
B Grubu TAYLAND HIRVATİSTAN
TSİ 18.30 B Grubu TÜRKİYE DOMİNİK CUMHURİYETİ TRT SPOR YILDIZ 
B Grubu POLONYA KORE TRT SPOR YILDIZ 
28 EYLÜL ÇARŞAMBA ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN JAPONYA BAŞHAKEM: NURPER ÖZBAR
D Grubu BREZİLYA KOLOMBİYA
D Grubu ARJANTİN ÇEKYA
A Grubu HOLLANDA PORTO RİKO

Dünya Şampiyonasında bugüne kadar oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

23 EYLÜL CUMA ARNHEM HOLLANDA
B Grubu POLONYA: 3 HIRVATİSTAN: 1 25-19, 21-25, 25-23, 25-15
A Grubu HOLLANDA: 3 KENYA: 0 25-11, 25-17, 25-11
24 EYLÜL CUMARTESİ ARNHEM HOLLANDA
B Grubu TÜRKİYE: 2 TAYLAND: 3 25-17, 29-31, 25-22, 19-25, 13-15
A Grubu BELÇİKA: 3 PORTO RİKO: 0 25-15, 27-25, 25-15
A Grubu İTALYA: 3 KAMERUN: 0 25-10, 25-12, 25-16
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 KORE: 0 25-19, 25-12, 25-15
C Grubu ABD: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-16, 25-13, 25-22
D Grubu BREZİLYA: 3 ÇEKYA:1 25-20, 25-16, 22-25, 25-18
25 EYLÜL PAZAR ARNHEM – HOLLANDA
A Grubu BELÇİKA: 3 KENYA: 0 25-15, 25-14, 25-11
D Grubu ÇİN: 3 ARJANTİN: 0 25-23, 25-22, 25-20
D Grubu JAPONYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-20, 25-22, 25-17
A Grubu HOLLANDA: 3 KAMERUN: 0 25-11, 25-20, 25-13
C Grubu ALMANYA: 3 BULGARİSTAN: 1 25-22, 21-25, 25-23, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 KANADA: 0 25-23, 25-16, 25-20
26 EYLÜL PAZARTESİ ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu JAPONYA: 3 ÇEKYA: 0 25-15, 25-20, 25-12
C Grubu ALMANYA: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-15, 25-18, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 BULGARİSTAN: 2 25-21, 22-25, 25-27, 25-21, 15-9
A Grubu İTALYA: 3 PORTO RİKO: 0 26-24, 25-21, 26-24
D Grubu BREZİLYA: 3 ARJANTİN: 0 25-19,25-13, 25-21
C Grubu ABD: 3 KANADA:  0 25-19, 26-24, 25-15

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu