DünyaManşet

Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda 8. gün tamamlandı

Bu yıl 19’uncusu Hollanda ve Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ve 15 Ekim’e kadar sürecek Dünya Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda 8. gün tamamlandı.

Dünya şampiyonasında 30 Eylül Cuma günü oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

30 EYLÜL CUMA LODZ – POLONYA
C Grubu SIRBİSTAN: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-13, 25-17, 25-10
C Grubu BULGARİSTAN: 1 KANADA: 3 21-25, 27-25, 20-25, 15-25
C Grubu ABD: 3 ALMANYA: 0 25-17, 25-13, 26-24
30 EYLÜL CUMA ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 ÇEKYA: 0 25-19, 25-22, 27-25
D Grubu BREZİLYA: 1 JAPONYA: 3 22-25, 19-25, 25-17, 20-25
D Grubu KOLOMBİYA: 2 ARJANTİN: 3 25-19, 17-25, 29-27, 20-25,  8-15
A Grubu HOLLANDA: 1 BELÇİKA: 3 16-25, 23-25, 26-24, 25-27

Oynanan maçlardan sonra gruplardaki puan durumları şöyle:

A GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
İTALYA 4 4 0 12 1 12
HOLLANDA 4 3 1 10 4 9
BELÇİKA 4 3 1 10 4 9
PORTO RİKO 4 1 3 4 9 3
KENYA 4 1 3 3 9 3
KAMERUN 4 0 4 0 12 0
B GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
DOMİNİK CUMHURİYETİ 4 3 1 11 4 10
POLONYA 4 3 1 10 4 9
TÜRKİYE 4 3 1 11 5 9
TAYLAND 4 3 1 9 5 8
HIRVATİSTAN 4 0 4 1 12 0
KORE 4 0 4 0 12 0
C GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ABD 4 4 0 12 1 12
SIRBİSTAN 4 4 0 12 2 11
KANADA 4 2 2 6 7 6
ALMANYA 4 2 2 6 7 6
BULGARİSTAN 4 0 4 5 12 1
KAZAKİSTAN 4 0 4 0 12 0
D GRUBU
O G M A. SET V.  SET P
ÇİN 4 4 0 12 0 12
BREZİLYA 4 3 1 10 4 9
JAPONYA 4 3 1 9 4 9
ARJANTİN 4 2 2 6 9 5
KOLOMBİYA 4 0 4 2 12 1
ÇEKYA 4 0 4 2 12 0

 

Dünya şampiyonasının  9. gününde oynanacak maçların programı ise şöyle:

1 EKİM CUMARTESİ LODZ – POLONYA
C Grubu BULGARİSTAN KAZAKİSTAN
C Grubu ALMANYA KANADA
C Grubu ABD SIRBİSTAN
1 EKİM CUMARTESİ ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu BREZİLYA ÇİN Y. HAKEM: NURPER ÖZBAR
A Grubu PORTO RİKO KENYA:
D Grubu KOLOMBİYA ÇEKYA
1 EKİM CUMARTESİ GDANSK- POLONYA
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ TAYLAND
B Grubu KORE HIRVATİSTAN
TSİ 21.30 B Grubu POLONYA TÜRKİYE TRT SPOR YILDIZ

Dünya Şampiyonasında bugüne kadar oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

23 EYLÜL CUMA ARNHEM HOLLANDA
B Grubu POLONYA: 3 HIRVATİSTAN: 1 25-19, 21-25, 25-23, 25-15
A Grubu HOLLANDA: 3 KENYA: 0 25-11, 25-17, 25-11
24 EYLÜL CUMARTESİ ARNHEM HOLLANDA
B Grubu TÜRKİYE: 2 TAYLAND: 3 25-17, 29-31, 25-22, 19-25, 13-15
A Grubu BELÇİKA: 3 PORTO RİKO: 0 25-15, 27-25, 25-15
A Grubu İTALYA: 3 KAMERUN: 0 25-10, 25-12, 25-16
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 KORE: 0 25-19, 25-12, 25-15
C Grubu ABD: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-16, 25-13, 25-22
D Grubu BREZİLYA: 3 ÇEKYA:1 25-20, 25-16, 22-25, 25-18
25 EYLÜL PAZAR ARNHEM – HOLLANDA
A Grubu BELÇİKA: 3 KENYA: 0 25-15, 25-14, 25-11
D Grubu ÇİN: 3 ARJANTİN: 0 25-23, 25-22, 25-20
D Grubu JAPONYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-20, 25-22, 25-17
A Grubu HOLLANDA: 3 KAMERUN: 0 25-11, 25-20, 25-13
C Grubu ALMANYA: 3 BULGARİSTAN: 1 25-22, 21-25, 25-23, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 KANADA: 0 25-23, 25-16, 25-20
26 EYLÜL PAZARTESİ ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu JAPONYA: 3 ÇEKYA: 0 25-15, 25-20, 25-12
C Grubu ALMANYA: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-15, 25-18, 25-21
C Grubu SIRBİSTAN: 3 BULGARİSTAN: 2 25-21, 22-25, 25-27, 25-21, 15-9
A Grubu İTALYA: 3 PORTO RİKO: 0 26-24, 25-21, 26-24
D Grubu BREZİLYA: 3 ARJANTİN: 0 25-19,25-13, 25-21
C Grubu ABD: 3 KANADA:  0 25-19, 26-24, 25-15
27 EYLÜL SALI GDANSK – POLONYA
B Grubu TÜRKİYE: 3 KORE: 0 25-14, 25-13, 25-13
B Grubu DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-20, 25-15, 25-21
B Grubu POLONYA: 3 TAYLAND: 0 25-17-25-17, 25-17
27 EYLÜL SALI ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 KOLOMBİYA: 0 25-16, 25-21, 25-16
A Grubu İTALYA: 3 BELÇİKA: 1 21-25, 30-28, 29-27, 25-9
A Grubu KAMERUN: 0 KENYA: 3 20-25, 25-27, 19-25
28 EYLÜL ÇARŞAMBA GDANSK – POLONYA
B Grubu TAYLAND: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-18, 25-13, 25-21
B Grubu TÜRKİYE: 3 DOMİNİK CUMHURİYETİ: 2 21-25, 25-21, 25-18, 16-25, 15-13
B Grubu POLONYA: 3 KORE: 0 25-17, 25-18, 25-16
28 EYLÜL ÇARŞAMBA ARNHEM – HOLLANDA
D Grubu ÇİN: 3 JAPONYA: 0 28-26, 25-17, 29-27
D Grubu BREZİLYA: 3 KOLOMBİYA: 0 25-14, 25-12, 25-20
D Grubu ARJANTİN: 3 ÇEKYA: 1 25-20, 20-25, 25-22, 25-22
A Grubu HOLLANDA: 3 PORTO RİKO: 1 23-25, 25-20, 25-16, 25-15
29 EYLÜL PERŞEMBE LODZ – POLONYA
C Grubu KANADA: 3 KAZAKİSTAN: 0 25-14, 25-16, 25-11
C Grubu SIRBİSTAN: 3 ALMANYA: 0 25-23, 25-22, 25-23
C Grubu ABD: 3 BULGARİSTAN: 1 25-14, 23-25, 25-11, 25-15
29 EYLÜL PERŞEMBE GDANSK – POLONYA
B Grubu KORE: 0 TAYLAND: 3 13-25, 15-25, 14-25
B Grubu TÜRKİYE: 3 HIRVATİSTAN: 0 25-14, 25-12, 25-12
B Grubu POLONYA: 1 DOMİNİK CUMHURİYETİ: 3 25-18, 22-25, 21-25, 21-25
29 EYLÜL PERŞEMBE ARNHEM – HOLLANDA
A Grubu İTALYA: 3 KENYA: 0 25-15, 25-23, 25-17
A Grubu PORTO RİKO: 3 KAMERUN: 0 25-23, 25-16, 25-11

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu