Genel Haberler

Koçluğunuzu İyileştirecek Kitaplar

Başarılı koçların ortak özelliklerinden biri, kendilerini eğitmeye devam etme arzusudur. Kimse bunu eski ABD Olimpiyat koçu ve The Art of Coaching Volleyball’ın kurucu ortağı Terry Liskevych’ten daha fazla temsil edemez.

Liskevych, özellikle kitap okumayı birincil öğrenme aracı olarak sever.”Kitap okumak ufkunuzu genişletir” diyor. “Size başkalarının ne düşündüğüne ve ne yaptığına dair bir bakış açısı sağlıyor.”COVID-19 salgınını atlarken okumak için muhtemelen biraz daha zamanınız olduğunu bilen Liskevych, en sevdiği kitapların bir listesini ve her seviyedeki koçlar için yararlı bulduğu kaynakların bağlantılarını bir araya getirdi.

The Inner Game of Tennis (W. Timothy Gallwey)

İnsanların özgüven geliştirerek ve iç benliklerini tanıyarak en yüksek performansa nasıl ulaşabileceklerini araştıran bir klasik.

Training Soccer Champions (Anson Dorrance)

Kuzey Carolina Üniversitesi’ndeki 21 NCAA kadın futbol şampiyonasının yanı sıra 1991 Kadınlar Dünya Kupası şampiyonasını takip eden Dorrance kazanmak hakkında çok şey biliyor. Rekabet, odaklanma ve kadın sporculardan en iyi şekilde yararlanmayı öğretmekten bahsediyor.

Successful Coaching (Fourth Edition) (Rainer Martens)

Ünlü bir spor psikoloğu olan ABD’deki en çok satan koçluk ders kitabı, biyomekanikten antrenman organizasyonuna ve öğretim temellerine kadar yeni başlayan antrenörlerin bilmesi gereken her şeyi kapsıyor.

Play Practice (Alan Launder)

Avustralyalı uzun süredir antrenör ve beden eğitimcisi, sporculara hem teknik hem de taktik olarak becerilerini kendi başlarına geliştirmeyi nasıl öğreteceklerini inceliyor. Bu, gözlerinizi yeni koçluk yöntemlerine açacaktır.

Coaching Better Every Season (Wade Gilbert)

Sporcularınızı bir yıl boyunca olabilecek en iyi hale getirme yöntemlerine derin bir bakış. Bir psikolog olan Gilbert, güçlü yönlerinizi nasıl geliştireceğiniz, tükenmişlikten nasıl kaçınacağınız ve temel değerleri nasıl tanımlayacağınız hakkında konuşuyor.

KÜLTÜR KİTAPLARI

Legacy (James Kerr)

Son 100 yılda maçlarının yüzde 87’sini kazanan Yeni Zelandalı bir rugby takımı olan All Blacks’e ilham verici bir bakış. Bu kitap liderlik, kültür ve hedeflere ulaşmak için nasıl harekete geçileceğini ele alıyor.

The Team Captain’s Culture Manual (Jeff Janssen)
Koç, işletme yöneticisi veya girişimci olun, herkes için harika bir okuma. Bu kitap, kazanan bir kültür oluşturmak için gereken farklı yönlere odaklanıyor.
GENEL KİTAPLAR

Sapiens (Yuval Noah Harari)

Zorlayıcı ama son derece düşündürücü bir okuma. Neandertal’den 21. yüzyıl teknolojisine kadar insanlığın tarihinin haritasını çıkarır.

Machine Platform Crowd (Andrew McAfee and Erik Brynjolfsson)

Sanayi Devrimi’nden bu yana teknolojinin evrimine yakından bir bakış ve 21. yüzyılın geri kalanında nereye gidebileceğimizin bir projeksiyonu.

The Third Wave (Steve Case)

AOL’nin kurucusu tarafından yazılan bu kitap, internet çağındaki teknolojiye ev sahipliği yapıyor ve ileride bilmemiz gerekenler hakkında değerli bilgiler sunuyor.

Range(David Epstein)

Epstein, geniş bir arayış yelpazesine bakıldığında, çok çeşitli deneyimler yaşamış ve çok fazla genel bilgiye sahip kişilerin, erken yaşlardan itibaren tek bir çabaya odaklanmış uzmanlardan daha iyi durumda olduğunu ortaya koyuyor.

Terry Liskevych

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.