Genel Haberler

Kristof De Loose’dan Zoom Yoluyla Seminer

Oyunun başlangıç aşamasındaki  genç oyuncularla çalışan antrenörlere özel olarak hazırlanan bir dizi web semineri Zoom platformuyla 17 ülkeden 39 katılımcı ile gerçekleştirildi. Taban seviyesinde çalışma konusunda zengin bir deneyime sahip olan Belçika’dan Kristof De Loose, ‘Egzersizlerde yaratıcı olun’ başlığı altında ilk beklenen dersi verdi.

CEV Geliştirme Müdürü Vuk Karanovic oturuma kısa bir tanıtımla başladı ve web semineri serisi yapısını ve amacını açıkladı. Koronavirüs krizi nedeniyle Koçlar Sözleşmesinin iptal edilmesinden sonra, Teknik ve Geliştirme Departmanı, Koçlar ve öğretmenlerin proaktif kalmaları ve öğretim görevlilerinden ilginç / faydalı şeyler öğrenmeleri için bir alternatif sunmak için Avrupa Koçlar Komisyonu ile birlikte çalışıyor.

Geçtiğimiz yıl Slovenya’da düzenlenen tarihi Koçlar Konvansiyonu ve CEV Okul Projesi’nin çok aktif bir destekçisi olan Kristof De Loose oturumu pandemi sırasında yaratıcı kalmanın önemini kabul ederek bir öğrenme fırsatı olarak gördü. Küçük çocuklara eğitim verirken ana hedeflerini sundu:

•    Eğlence: aktiviteyi eğlenceli kılmak ve eğlenceli / olumlu bir ortam yaratmak
•    Hareket: egzersizlerde dinamik olun ve çocukları hareket ettirin!
•    Bilgi: Sürekli olarak yeni alıştırmalar yapın veya onlara değişiklikler yapın, böylece çocuklar meraklı / ilgi çekicidir

De Loose, sunum boyunca, slaytlar arasında, küçük çocuklar ve 15 yaşına kadar olan eğitimlerde yapılan toplar, balonlar, hula hoops ve kovalarla yapılan egzersizler gibi birkaç örnek sundu. Katılımcılar videolarda çocukların odaklandıklarını, gülümsemeye devam ettiklerini ve eğlendiklerini görebiliyorlardı.

Belçikalı uzman, ev eşyaları, tenis topları, bisiklet lastikleri gibi voleybol dışındaki malzemelerin kullanılması hakkında konuştu ve özellikle temel voleybol malzemeleriniz yoksa herkesi yaratıcı düşünmeye teşvik etti. Ayrıca herkese, çocukların voleybol deneyim seviyelerine uyacak şekilde değiştirilebilir bir egzersiz / oyun bulmak için diğer spor eğitimlerinden ve eski voleybol derslerinden ilham alabileceklerini hatırlattı. Basitçe söylemek gerekirse, basit başlamak ve artan zorluk anahtar!

Sondaki Soru-Cevap oturumu, bir grup çocuk arasındaki seviye (yetenek) farkının nasıl yönetileceği, belirli yaşlar için doğru file yüksekliğin ne olduğu, çocukların toplar için dalışla nasıl rahat edileceği ve çok daha fazlası hakkında soruları içeriyordu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.