LiglerSultanlar Ligi

Ligin yeni takımı Kuzeyboru’dan kamuoyu duyurusu

Başarı basamaklarını hızla tırmanan ve üç sene içinde tüm liglerde şampiyon olarak gelecek sezon Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde mücadele etme hakkı elde eden Kuzeyboru Spor Kulübü bir duyuru yayınladı.

Duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Kamuoyu Duyurusu

Kuzeyboru Spor Kulübü Olarak Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde yer almanın haklı gururunu yaşıyoruz. Aksaray şehrinin dünyanın en önemli sportif mecrasına taşımak bize ayrı bir gurur veriyor. Sadece spor değil her platformda şehrimizin tanıtımının öne çıkarılmasını gerekli olduğunu düşünüyor ve Kuzeyboru olarak spor alanında en üst noktadan en değerli katkıyı verdiğimize inanıyoruz. Bunu yaparken hiçbir maddi ve siyasi çıkar kaygımız olmadığını bir kez daha belirtmek isteriz.

Bununla birlikte yer aldığımız Sultanlar Ligine ulaşıncaya kadar hiçbir kurum, kuruluş, siyasi ve özel teşebbüsten destek almaksızın sadece kendi kaynaklarımız ile takımımızı en üst lige taşıdık. Bugün yine hiçbir kesimden maddi destek istemeyeceğimizi beyan ve taahhüt ediyoruz. Fakat bizi destekleyen herkesin manevi desteğine, siyasilerimizin ve mülki ve idari amirlerimizin de takımımızın başarılı olması için gerekli alt yapıyı sağlamasına ve ellerinden gelen her şeyi yapmasını rica ediyoruz.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanlığı 12.06.2020 tarih ve 37689096-125.99-E.598998 numaralı yazısı ile salon denetim raporunu kulübümüze iletmiştir. Federasyonumuzun 10.06.2020 tarihinde maçlarımızı oynayacağımız Aksaray Spor Salonunda – eski adı Hasandağı Spor Salonu- yaptığı denetim neticesinde; Belirlenen eksiklerin giderilmesi durumda Aksaray Spor Salonu’nda maç oynanabileceğini aksi halde Sultanlar Ligi maçlarının bu salonda oynatılamayacağını bildirmişlerdir. Aksaray Gençlik ve Spor il Müdürümüze ve müdürlük çalışanlarına bugüne kadar daima bize destek oldukları ve başarımızın mimarlarından oldukları için teşekkür ederiz. Salon denetimi sonrası Federasyon yetkileri ile yapılan toplantıda, İl müdürümüz Sn. Aslan Yıldız Federasyonun belirlediği bu eksikler için yol haritası belirlemiş olduklarını da Federasyon yetkilileri ve bizimle paylaşmıştır. Müdürlüğümüzün ellerinden geleni fazlası ile yapacaklarından da hiç şüphemiz yoktur. Fakat Aksaray şehrinin bu büyük organizasyonda en iyi şekilde ile temsil edilmesi herkesin ve her kesimin görevidir.

Bu nedenle şehrimizin en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak için siyasilerimizi, mülki ve idari amirlerimizi de spor tesisi altyapımızı güçlendirmek ve Türkiye’nin en iyi spor salonunda maç izlettirmek için iş birliği yapmaya çağırıyoruz.

Haydi, destek verin birlikte bu şehri en yukarıya taşıyalım.

Kuzeyboru Spor Kulübü

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu