Plaj Voleybolu

Lippman Plaj Voleybolunda

Alman Plaj Voleybolu Turu, Alman kadın milli Voleybol takımı yıldızlarından Louisa Lippmann’ın kortlarda boy göstermesi ile Düsseldorf’ta yapıldı.

Lippmann, Isabel Schneider ile birlikte sevdiği salonları  oldukça sıra dışı bir kumlu ortamla değişti. Lippmann, şu anda sakatlıktan kurtulan ve rehabilitasyon sürecinin bu aşamasında Düsseldorf’ta rekabet edemeyen Victoria Bieneck’in yerini aldı.

“ Bu benim için bilinmeyene doğru bir yolculuk. Salon sezonunun aniden sona ermesinden sonra, beni kişisel olarak ve bir sporcu olarak öne çıkaracak bu fırsatı gerçekten dört gözle bekliyordum ”diyor Üç kez Almanya’da Yılın Voleybolcusu seçilmiş olan Lippmann. “Yine de herkesin beklentilerini düşük tutmalıyım. İlk defa kumda oynuyorum ve şu anda her gün yeni şeyler öğreniyorum ”diye ekliyor Lippmann.

Lippmann’ın planı aslında Plaj Voleybolu’na herhangi bir girişim içermiyordu. Isabel Schneider sözü aldı: “Louisa’nın Hamburg’da kumda çalıştığını biliyordum. Bu nedenle, fikir koçlarımızdan ve benden Victoria’nın yerini almasını istemek için geldi. Bunu tartıştık ve denemeye hazır olup olmadığını sorduk. Olağanüstü bir Voleybol oyuncusu ”diyor Schneider.

DVV (Alman Voleybol Federasyonu) Plaj Voleybolu Spor Direktörü Niclas Hildebrand için, bir kerelik kuma geçiş önemli bir işarettir. “Louisa, Almanya’da Christian Dünnes ve benim gibi neden birleşik eğitim, yani iç mekanlarda ve belirli bir yaşa kadar kumda eğitim için yer aldığının çok iyi bir örneğidir. Bir salon milli voleybolcu ve dünyadaki en iyi diagonal hücumculardan biri olarak, bu fırsatı bireysel olarak geliştirmek ve kumda yeni bir şey öğrenmek için kullanıyor ”diyor Hildebrand.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu