Para Volley

2028 Los Angeles Paralimpik Oyunlarına Rekor Müracaat

Paris 2024’te tüm uluslararası federasyonları olan sporlar ile potansiyel yeni eklemeler olarak bilek güreşi, tırmanma, Paralimpik futbol ​​​​golf, karate, Para dans sporu, akülü sandalye futbolu, yelken, sörf, tekerlekli sandalye hentbol ve plaj paravoley uygulamaları öne çıkıyor.

Ancak, 33 Paralimpik spor dalı, Los Angeles 2028 Paralimpik Oyunları spor programına dahil edilmek üzere Uluslararası Paralimpik Komitesine (IPC) başvuruda bulundu.

Paris 2024 Paralimpik Oyunları programında yer alan Uluslararası Federasyonların yanı sıra tanınmış Uluslararası Federasyonların başvurularını IPC’ye sunmak için 4 Temmuz 2022’ye kadar süreleri vardı.

Paris 2024 Paralimpik Oyunları programında spor yapan faal tüm Uluslararası Federasyonlar, bilek güreşi, tırmanış, CP futbolu, golf, karate, Para dans sporu, elektrikli sandalyeli futbol, ​​yelken, sörf ve tekerlekli sandalye hentbolu ile birlikte uygulamalar ortaya koydu. Ayrıca, oturarak voleyboldan sorumlu Uluslararası Federasyon olan World ParaVolley, plaj ParaVolley’in dahil edilmesi için bir başvuru da sundu.

Yaz boyunca IPC, başvuruları IPC El Kitabına göre gözden geçirecek ve gerektiğinde başvuru sahiplerinden daha fazla açıklama için alanlar belirleyecektir. IPC ayrıca sporun program üzerindeki potansiyel etkisini analiz etmek için LA28 ile yakın bir şekilde çalışacaktır. LA28 Paralimpik Oyunları spor programını hangi sporların oluşturduğuna ilişkin nihai karar, Ocak 2023’ün sonuna kadar IPC Yönetim Kurulu tarafından alınacak.

IPC’nin Paralimpik Oyunlar Dağıtım Sorumlusu Colleen Wrenn’e göre LA28 Paralimpik Oyunları spor programının bir parçası olmak için rekor 33 başvuru almak, Paralimpik Hareket içinde sporun artan gücünün altını çiziyor.

LA28 Paralimpik Oyunları için hedef, Paralimpik Hareketin çeşitliliğini sergileyen rekabetçi ve çekici bir spor programı oluşturmak.

Paralimpik Oyunlar dünyanın en dönüştürücü etkinliği ve LA28 Paralimpik Oyunları’nın farkındalık, profil ve etki açısından Paralimpik Hareket için gerçek bir oyun değiştirici olacağına inanılıyor. Bu nedenle Paralimpik spor programının hareketin sunduğu en iyi şeyleri sergilemesi hayati önem taşıyor.

LA28 Paralimpik Oyunları, 15-27 Ağustos 2028 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu