Genel Haberler

Mark Lebedew: Kazanmak İçin Tek Şeye Odaklanın

Mark Lebedew, Avustralya erkek milli takımının eski koçu. Birçok üst düzey Avrupa takımında koçluk yaptı ve voleybolun tüm yönleri söz konusu olduğunda kesinlikle dikkatli bir koçtur.

Mark, neden ve kaç yıl önce profesyonel bir voleybol antrenörü olmaya karar verdin? Sizi bu karara iten ne oldu?

21 yaşında antrenör olmaya karar verdim. Voleybolu gerçekten çok seviyordum ve hayatımda başka bir şey yapmayı hayal bile edemiyordum. Üniversitede okumaya çalıştım ama ilgimi çekmedi.

Harika bir oyuncu değildim, yönetici olmak istemedim, bu yüzden geriye kalan tek seçenek koç olmaktı. O zaman bildiklerimi şimdi bilseydim, aynı kararı verir miydim bilmiyorum.

Bir başlangıç ​​koçu olarak kendinize ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

Kendinize güvenin ve etrafa bağırmak zorunda değilsiniz.

Antrenör olarak belirli bir hedefiniz var mı? Belki daha önce ulaştığınız bir hedef veya size günlük motivasyon verecek kadar ulaşması çok zor bir hedef? Takım veya kulüp düzeyinde kişisel olabilir veya bunların hepsi olabilir.

En başından beri tek hedefim, olabileceğim en iyi koç olmaktı. Bunu yapmak için, oyunu nasıl hayal ettiğimizi değil, gerçekte nasıl olduğunu anlamalıyım. Yaptığım her şeyin arka planı bu.

Henüz hedefime ulaşamadım, çünkü asla yapamam. Devam etmek inanılmaz derecede sinir bozucu ve son nokta asla daha yakın değil, ama işler bu şekilde işliyor.

Kazanmak İçin Tek Şeye OdaklanınMark Lebedew:’Focus on the single thing that will do the most to help your team win.’ (volleybrains.com)

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu