Genel Haberler

Mattia, Babası Dante’nin Ayak İzlerini Takip Ediyor

Voleybol bazen bir aile meselesidir. Bu özellikle Boninfante ailesi için geçerli, 16 yaşındaki Mattia şu anda Marsicovetere’deki # EuroVolleyU18M’de İtalya için yarışıyor ve bu nedenle 2017’de bir koçluk kariyerine odaklanmak için rekabetçi spordan emekli olan babası Dante’nin örneğini takip ediyor.
Mattia, Cumartesi günü “Azzurrini” ile ilk maçını oynadı ve İtalya’nın Türkiye karşısında 3-2 galibiyet almasına yardımcı oldu. Bu süreçte beş sayı attı, çünkü tıpkı babası Dante gibi Mattia, babasının gençliğinden beri oynadığı ve en yüksek ligde oynadığı Volley Treviso’ya katıldıktan sonra pasör pozisyonuna geçmeden önce smaçör olarak oynadı. İtalyan ulusal ligi de.
Mattia’nın 16 yaşında genç milli takımdaki ilk çıkışı, açıkça ebeveynleri ve özellikle babası Dante için çok duygusal bir andı. Dante Boninfante, “Duygu kesinlikle milli takımla ilk çıkışımdan çok daha yoğundu” diye itiraf ediyor. “Türkiye maçından önce evde gerginlik vardı. Son telefon görüşmesinde her zamanki gibi pozitifliği ifade etmeye çalıştım, oğlumun her şeyden önce eğlenmesini diledim. ”
Dante Boninfante, son üç sezondur Trento’da Angelo Lorenzetti ile birlikte çalışıyor. Milli takıma ilk kez 2001 yılında çıktı ve kariyerinin en önemli özelliği Londra 2012 Olimpiyatları’nda iddia edilen bronz madalya ile geldi. Son sezonunu Powervolley Milano’da geçirdikten sonra 2017’de rekabetçi spordan emekli oldu.
24 Haziran 2004’te doğan Mattia’nın çocukken söyleyebileceği ilk kelime “Dante” oldu ve hemen Voleybola aşık oldu. “Mattia’nın Voleybol ile ilk teması çok erken yaşlarda oldu” diyor babası. “İlk antrenmandan itibaren bu spora aşık olduğunu söyleyebilirdiniz. Sanırım Voleybol ile ilk teması, Montichiari’de oynarken üç aylıkken bir spor salonunu ziyaret ettiğinde gerçekleşti. Çocukluğundan beri takım arkadaşlarımı antrenman sırasında gözlemlemeyi ve eylemlerini tekrarlamayı severdi. Rob Bontje ve Emanuele Birarelli’nin hizmet vermesini izlediğini hatırlıyorum, hareketlerini kopyalamaya çalıştı ama en ilginç anı, ağ yerine raf kullanarak bir süpermarkette bir bloğu simüle etmeye çalıştığı zamandı ”diye devam ediyor Dante.
Baba, Mattia’nın gelecekteki Voleybol kariyerinde en üst düzeyde iyi niteliklere sahip olduğunu kabul ediyor. Mattia ilk olarak Treviso’daki eğitimini tamamladıktan sonra babasının soyunma odalarından çıkmasını beklerken top oynamaya başladı. Mattia, “Treviso’daki maçları hatırlıyorum” diyor, “altı yaşındayken babamı takip ettiğimde ve eğitimlerinin sonunda sahaya çıkma fırsatını buldum. Açıkça voleybol hakkında çok konuşuyoruz, ancak futbol, filmler ve birlikte izlediğimiz diziler gibi başka şeyler hakkında da konuşmayı seviyoruz. ”
Mattia Boninfante’nin hayalleri kaçınılmaz olarak şanlı babasının başarılarını yansıtıyor. 2012 Olimpiyat madalyası da dahil. Mattia şimdilik # EuroVolleyU18M’de ilk adımlarını atıyor ve bunun sporda başarılı bir kariyerin sadece başlangıcı olmasını umuyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu