Genel HaberlerManşet

Mikasa’nın yeni topu V200W İstanbul’da * ilk kez kullanıldı

  • Değerli Takipçilerimiz, haberin ilk halinde V200W topunun Türkiye’de ilk kez kullanıldığını belirtmiştik. Ancak siz değerli takipçilerimizden gelen uyarılarla topun daha önce 13 Ekim 2019’da Nilüfer Belediyespor ile Galatasaray HDI Sigorta takımları arasında oynanan Vestel Venus Sultanlar Ligi 1.Hafta karşılaşmasında kullanıldığını tespit ettik. Bu sebeple başlığı da haber içeriğini de değiştirdik. 
  • Bu hatamızdan dolayı özür dileriz. 
    Voleybol Aktüel

Mikasa’nın yeni topu V200W, İstanbul’da ilk kez 20 Ekim Pazar günü VakıfBank – THY  takımları arasında oynanan Vestel Venus Sultanlar Ligi maçında kullanıldı.

Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın Resmi Topu olan V200W, ilk kez 2019 FIVB Voleybol Dünya Kupası’nda kullanılmıştı.
FIVB ve Mikasa Corporation, Meksika’nın Cancun kentindeki 36. FIVB Dünya Kongresi esnasında özel bir törenle tanıtımını yaptıkları “V200W” salon voleybolu topu, topun hareketini iyileştiren ve oyunculara daha fazla kontrol olanağı sağlayan mükemmel şekilde dengelenmiş 18-panelli bir aerodinamik tasarıma sahip.
. Geliştirilmiş görsel özelliği, yeni iç mekan topu oyunun kalitesini optimize ediyor ve sahadaki heyecanı en üst düzeye çıkarıyor.

Çift-çukurlu mikrofiber yüzeyi topun uçuş yolunu stabilize ediyor ve ek tamponu top kontrolünü kolaylaştırıyor. Anti-ter işlevli “Nano Balloon Silika”sistemi ile yoğun oyun sırasında topun yüzeyinin kayganlaşmasının önüne geçiyor.

V200W, ilk kez 2019 FIVB Voleybol Dünya Kupası’nda kullanıldı ve ilk kez 2008 Beijing Olimpiyatları’nda kullanılan MVA200’ün yerini alacak.

Türkiye’de ise Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yayınlanan bildirimde V200W topun kullanımına ait esaslar şöyle:
1 Kasım 2019 tarihinden itibaren Vestel Venus Sultanlar Ligi’nde müsabakalar Mikasa V200W model top ile oynanacak. Bu tarihe kadar mevcut kullanımda olan Mikasa MVA200 top ile birlikte Mikasa V200W kullanılabiliyor.
2019-2020 voleybol sezonunda Axa Sigorta Efeler Ligi, 1. Lig (kadın-erkek), 2. Lig (kadın-erkek), Bölgesel Lig (kadın-erkek), Genç-Yıldız-Küçük-Midi, Okul Sporları ve Anadolu Yıldızlar Ligi müsabakalarında halen kullanımda olan Mikasa MVA200 top ile birlikte Mikasa V200W kullanılabilecek.
2019-2020 voleybol sezonunda Federasyonumuza ait salonlarda ( İstanbul Burhan Felek, Ankara Başkent, İstanbul 50.Yıl Deniz Esinduy, Bursa Cengiz Göllü ve İzmir Atatürk Voleybol Salonuları) Axa Sigorta Efeler Ligi müsabakaları Mikasa V200W model top ile oynanacak.

MIKASA V200W Salon Voleybolu Topunun Özellikleri:
• Boyut : FIVB Resmi Boyut 5 Numara
• Çevresi: 65-67cm
• Ağırlık: 260-280g
• Özel çift çukur (DOUBLE DIMPLE)teknolojisi, topun vurulduğu yönü dengeler ve aynı zamanda topu karşılarken ekstra rahat bir kontrol sağlar.
• Süper Kompozit Kaplama
• Malzeme: Terlemeyi önleyen Orjinal MicroFiber + Japonya üretimi PU malzeme
• Yapısı: Yapıştırma
• Aerodinamik 18 Panel

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu