Genel HaberlerManşet

Müthiş…Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi yurt sınırlarını aştı

Bir muhteşem fikir, inanılmaz, büyük bir özveri ile çalışan ekip ve dünyada eşi benzeri olmayan dev bir eser: Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi…

Çok fazla anlatmaya gerek yok aslında ama kısaca hatırlayalım.

Aynı spor dalında 712 kişinin voleybol, iş, aile, sosyal yaşamı ve anılarıyla aktarıldığı bir koleksiyon ürünü; 10 bin görsel, 5 cilt, 2218 sayfa, 17,5 kg..

Kütüphanelerde Yer Açın parolası ile memleketin en uzak en ücra yerlerine kadar gitti. Son olarak 200’e yakın kütüphanede kendine yer buldu ve voleybola ilgi duyan herkesin başvurusuna hazır halde beklemeye başladılar.

Türkiye’de ve dünyada bir İLK olan bu muhteşem eser, yurt içinde büyük bir övgü ile kabul edilirken, sevgili Gülnur Görgün ve Biz Takımı rahat durmuyordu…
‘Yurt dışında neden olmasın?’ diye bir fikir ortaya atılınca sizce nasıl devam eder bu yazının devamı?

Tabi ki hemen yazışmalar başlar ve cevaplar beklenir…

Veee…

Beklenen cevaplar gelmeye başlar. İlk cevap National Library Of Russia (Rusya Ulusal Kütüphanesi) gelir.  Rusya Ulusal Kütüphanesi bu kadar önemli midir?

O halde bu kütüphane hakkında kısacık bilgi aktarmamız gerekirse;
16 Mayıs 1795 yılında Kraliçe Katerina II tarafından, İmparatorluk Halk Kütüphanesi olarak St. Petersburg’da kurulan Rusya Milli Kütüphanesi, sadece Rusya’nın değil, dünyanın da en büyük kütüphanelerinden biridir. Kütüphane 37 milyondan fazla esere ev sahipliği yapmaktadır.
İşte böylesine büyük bir kütüphanede artık Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisi de yer alacak.
Sevincimiz bundan ötürü…
İşte Voleybolun Unutulmazları Ansiklopedisinin Rusya deplasmanın çıkış yazısı ve ansiklopedinin yeni mekanına ait bir kaç fotoğraf…
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.