Genel Haberler

Nur Gencer’i kaybettik DEFİN BİLGİSİ BELLİ OLDU

Türk Basketbolu ve Voleybolunun emekçilerinden, bir çok kulüpte yöneticilik yapan ve bir süredir yaşantısını Bodrum’da sürdüren Nur Gencer vefat etti.

Nur Gencer’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi, sevenleri ve voleybol camiasına baş sağlığı dileriz.

Merhumun cenazesi 8 Şubat Cumartesi günü Bodrum, Ortakent Kerem Aydınlar Camii’nden öğle namazına müteakip Ortakent mezarlığına defnedilecektir.

Voleybol Aktüel

 

Kendi kaleminden Nur Gencer:

1948 yılı ocak ayı doğumluyum. İlkokulu İstanbul’da, ortaokulu Ankara’da, liseyi İstanbul’da üniversiteyi de İstanbul’da okudum….

Voleybol ile bağlantım, Ankara’da, Ankara kolejinde oynadığım yıllarda; 1960 -1964 arasıdır.
Ankara Kolejliler Spor Kulübü’nde ve okul takımında voleybol oynadım. Antrenörlerim; Tevfik Mengü (Hamal Tevfik), Mehmet Akpınar (Öküz Mehmet) Selami Sargut ve Ergün Alkan oldular… Kişilik yapımın oluşmasında bu insanların önemli katkıları olmuştur.
Ankara Koleji’nde özellikle basketbolcu ağabeyler Rüştü Yüce, Mithat Demirel, Erdem Tulgar gibi kişiler ve voleybolcu dostlarım zaten içimde olan spor sevgisini pekiştirdiler.
Voleybol oynarken, bugün bile zaman zaman görüştüğüm arkadaşlarım; Şahin Mengü, Tanju Özenç, Aziz Kaloğlu, Atilla Selçuk, Oyman Atabay, Ahmet Akpınar, Uğur Acar takım arkadaşlarım oldu.

Daha sonra İstanbul’a göç ederek kısa bir süre de olsa, doğuştan taraftarı olduğum, Galatasaray Spor Kulübü voleybol takımında çalışmalar yaptım.
Bu dönemde de; Yavuz Işılay, Haldun Bazlar, Değer Eraybar gibi voleybol efsaneleriyle tanıştım.
Sonraki yıllarda içimdeki spor sevgisi, merak, beni özellikle basketbol ve voleybol dallarında yönetici olarak bu camialara taşıdı. Galatasaray kulübünde başlayan bu serüven, gene bir çok voleybol duayeniyle beraber olmama vesile oldu. Özellikle; Enver Göçener, Oral Yılmaz, Bumin Yaman, Galatasaray’ın yenilmez armada takımıyla tanışmama neden oldu.
Bu arada bir voleybol antrenör kursunu da bitirdim.
Gene o yıllarda basketbol antrenörleri Cavit Altunay ve Yalçın Granit aracılığı ile özellikle basketbol dalında yöneticiliğimi geliştirdim.
Kısa bir süre Galatasaray spor kulübünde çalıştıktan sonra neredeyse ilk profesyonel yönetici olarak Eczacıbaşı spor kulübünde çalışmaya başladım…….
Basketbol yöneticisi olarak başladığım bu görevde Şakir Eczacıbaşı’nın yönlendirmeleriyle, Cengiz Göllü gibi bir duayenin himayesinde, voleybol dalında da çalışmalar, görevler yaptım. Oktay Kökten gibi bir voleybol ve insanlık efsanesiyle beraber olma şansına ulaştım.
Bayan ve erkek voleybolunda elimden geldiğince çalıştım, bir çok başarının içinde bulundum.
21 yıl Eczacıbaşı Spor Kulübü’nde profesyonel yönetici olarak çalıştım, emekli oldum..
Şimdilerde Muğla-Bodrum’da yaşıyorum eşim Nursel hanım ile…
Tüm beraber olduğum, emeği geçen dostlarıma sonsuz şükranlarımı sunarım.
Kaybettiklerime Allah’tan rahmet, yaşayanlara uzun, sağlıklı ömür dilerim.

Kolaj ve bilgiler: Voleybolun Unutulmazları – Gülnur Görgün

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu