ManşetPara Volley

VİDEO HABER: Plaj Voleybolu, Hopa’da, havasından, suyundan bulaşır insana

Türkiye’de plaj voleybolu denilince ilk akla gelen yer Hopa’dır.
Voleybol emekçisi İbrahim Dağıstanlı’nın bitmek, tükenmek bilmeyen enerjisi ile yaklaşık 22 yıl sürdürülen; son birkaç yıldır ekonomik koşullar ve pandemi sürecinin etkisiyle gerçekleştirilemeyen plaj voleybolu turnuvaları, camia tarafından en beğenilen organizasyonlardır.

Hopa bir plaj voleybolu kentidir. Bunu herkes kabul etmiştir. Plaj voleybolu adeta Hopa’nın havasından, suyundan bulaşır insana.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülaceze Müdürlüğü’nde Halkla İlişkiler Departmanında görev yapan Murat Oğuz ve ailesi her yaz tatilini Hopa’nın Kopmuş Plajında değerlendiriyor.

Bu sene de ailesi ve sevimli evcil dostları Karamel ile birlikte Kopmuş Plajı’na gelen Oğuz Ailesi, kendi imkanları ile bir plaj voleybolu sahası yaparak her gün etkinlik düzenlemeyi ihmal etmemişler.
Baba Murat Oğuz bir anlamda sene içinde kurumlar arası voleybol turnuvalarında oynayacağı maçlar için antrenman yaparken, oğlu Kerem’i de okul takımdaki maçlara hazırlıyor. Ailenin küçük kızı Ela, babası ve ağabeyinin bu antrenmanlarını videoya çekerek bizlere ulaştırırken, ailenin sevimli üyesi Karamel de mümkün olduğu kadar oyuna dahil olmak istiyor.

Boşuna demiyoruz: Plaj Voleybolu kenti Hopa’nın havası, suyu bile insana saha kurdurtup voleybol oynatır!
Fazla malzemeye de ihtiyaç yok!
İbrahim Dağıstanlı’nın dediği gibi; ‘ İki direk, bir file’

İşte Oğuz Ailesinin o sımsıcak görüntüleri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu