Genel HaberlerManşet

Susana Rodriguez Deneyimlerini Paylaştı

Elliden fazla Portekizli uluslararası ve ulusal hakem bu hafta başında İspanyol seçkin hakem Susana Maria Rodriguez Jativa’nın ana öğretim üyesi olarak yer aldığı bir web seminerine katıldı.
Bu, Avrupa Hakem Komisyonu (ERC) Sekreteri Zorica Bjelic ile bu ayın başlarında başlayan “… ile ıslık” sloganı altında geçen dizinin ikinci bölümü oldu.

2021 yazında yeniden planlanan Tokyo Olimpiyat Oyunlarına katılacak olan Susana Maria Rodriguez Jativa’nın gerçekten etkileyici bir özgeçmişi var. Londra 2012 Olimpiyatlarına katıldı ve dört yıl sonra Rio’da Çin ile Sırbistan arasındaki kadınlar final maçında düdük çaldı. Ayrıca EuroVolley ve Şampiyonlar Ligi finalleri dışında üç Dünya Kupası, birçok Dünya ve Kulüpler Şampiyonası, 9 Dünya Ligi / VNL ve Kadınlar Grand Prix’sinin 14 sezonunda görev aldı.

Susana, Portekiz Voleybol Federasyonu (FPV) Hakem Komisyonu Başkanı Avelino Azevedo tarafından açıklandığı gibi, “Portekizli hakemlerle deneyim paylaşımını zenginleştirme” anı sağladı.

“İyi hakemliği sağlamak için iki kilit konu hakkında dinleyicilere çok net bir şekilde hitap eden, dünyanın en iyi hakemlerinden birine sahip olduk: psikolojik hazırlık ve oyun yönetimi, böylece herkes bu tür değişimler yoluyla birbirlerinin performansını iyileştirmenin nasıl mümkün olduğunu anlayabildi. ”diye devam ediyor Azevedo.

Buna ek olarak, Susana tarafından sağlanan ilk sunumdan sonra, hakemler bu girişimi çok ilginç ve üretken bir görüş alışverişine dönüştüren çeşitli sorular sorabildi ve böylece FPV Eğitim Departmanı ile işbirliği içinde yürütülen başarılı bir geliştirme eylemi oldu.

Video konferansın ikinci bölümünde ve uluslararası Voleybol hakemleri Raquel Portela, Nuno Teixeira ve José Caramez’in (Mayıs ayında daha önce CEV tarafından yürütülen başka bir web seminerine katılmış olan Portekizli hakemler) işbirliğiyle, oyun vakalarının gözlemlenmesi ve tartışılması gerçekleştirildi. Bu, bundan sonra, bu dizinin sonraki oturumlarının ayrılmaz bir parçası olacak.

Son zamanlarda Susana, CEV yorumcusunun koronavirüs pandemisi nedeniyle neredeyse tüm kilitlenmedeki benzeri görülmemiş zamanlarda en iyi Avrupalı hakemlerden bazılarını yakalayabildiği bir dizi bölümde Dave Rogers’la “Tanımlanmamış” bir sohbette yer aldı.

Bir sonraki etkinliğin, Plaj Voleybolu’na adanmış ilk etkinliği, 25 Mayıs’ta ilk Portekizli konuğun varlığıyla gerçekleşecek. FIVB Hakemliği ve Oyun Kuralları Kuralları Sekreteri José Casanova, FIVB’de Plaj Voleybolu Hakemliği’ni koordine etme sorumluluğuyla, bir başka ilginç dersi mutlaka açıklayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu