Genel Haberler

Servis ve Servis Karşılama Tutarlılığı

Servis ve servis karşılama tutarlılığı, başarının en kritik bileşenlerinden ikisidir. Ekiplerinizin yüksek beceri ile servis kullanma ve karşılama becerisi, vurucularınızın daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Büyük geçiş tutarlılığı gösteren takımlar, yenilmesi zor takımlardır. Çoğu zaman lise koçları var, büyük hücumcularla kutsanmamışız. Baskın vurucudan yoksun takımlarımız olduğunda, bizi maçlarda tutacak olan pas ve servis almamızdır.

Yüksek derecede pas ve servisin tutarlılık kazanması için oyuncuların doğru şekilde konumlandırılması gerekir. Her yöne hareket edebilmeleri ve dengede kalmaları gerekir. Topu kontrol edebilmek için platformlarının sessiz olması gerekiyor. Ayrıca vücutlarının orta hattının dışındaki topları da geçebilmeleri gerekir.

Koç Hudson’ın, oyuncularına temel öğretme noktası basittir. Eğer top orta çizginizin dışındaysa, yan çizgiye doğru, ellerinizle agresif olun ve platformunuzu öne alın. Bu, topu sahanın merkezine doğru geri atmanıza izin verecektir. Top vücudunuzun orta çizgisinin dışında ve sahanın merkezine doğru ise, ellerinize sabırlı olun. Bu durumda, oyuncuların topu hedef çizgiye getirmek için topun daha derin olmasına (duruşlarında daha geriye) izin vermeleri gerekir. Bu basit kuralı akılda tutmak, oyuncuların topu hedef çizgide daha tutarlı bir şekilde almalarına izin verecektir. Kural, sahadaki herhangi bir pozisyon için geçerlidir.

https://volleyballtoolbox.net/drills/improving-passing-serve-receive-consistency

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu