2. LigErkekler

Sezonun ilk şampiyonu: Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Spor

Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Spor Alparslan Endüstri Erkekler 1.Ligi'ne Yükseldi.

2022/2023 Sezonunda mücadele ettiği TVF Erkekler Voleybol 2.Ligi 5. Grubunda namağlup lider 58 takım arasında 16 takım arasına girerek 1.liğe yükselme play off yarı finallerine kalma başarısı gösteren Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Spor 14-16 Mart 2023 tarihlerinde Çorum’da yapılan yarı final grup maçlarında Gebze Belediye Spor, Van Tuşba Gençlik Spor ve Sorgun Belediye Spor takımlarını yenerek namağlup lider olarak FİNAL gruplarına kalmayı başardı.

21 Mart 2023 Tarihinde Çorum Atatürk Spor Salonu2nda başlayan Final grubu maçlarının ilk gününde Kilis Gençlik Sporu 3-0, ikinci gününde Şiran Akademi Sporu 3-2 yenen Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Spor turnuvanın 3. gününde karışılacağı Kuzuoğlu Fındıklı Spor maçı öncesinde maçı beklemeksizin Alparslan Endüstri 1.Ligi’ne yükselmeyi garantiledi.

Final grubunun 3. gününde Rize Kuzuoğlu Fındıklı Gençlik ile karşılaşacak olan Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Spor’da hedef bu maçı da kazanıp Final grubunu yarı final grubunda olduğu gibi namağlup olarak tamamlamak.

Gökhan Gündoğdu: Bu başarı hepimizin başarısı. Bizim olduğumuz yerde başarı kaçınılmazdır. 1.Lig Adana’mıza hayırlı olsun. Adana voleybolu adına başarıya katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Gündoğdu Vakfı Yönetim Kurulu başkanı Gökhan GÜNDOĞDU yaptığı açıklamada, Adana’ mızı Türkiye Erkekler 2 liginde başarı ile temsil ederek 58 takım arasında  Türkiye Voleybol Alparslan Endüstri 1.liğine yükselme başarısı gösteren Gündoğdu Vakfı Seyhan Yıldırım Sporun başarısıyla gurur duyuyorum. Takımımız Playof yarı final ve final grup maçlarında Adana’ mızı en iyi şekilde temsil ederek bizleri gururlandırdı. Final grubunda son maçı öncesinde 1.liğe yükselmeyi garantileyen takımımızı, teknik ekibimizi ve oyuncularımı tebrik ediyorum. 1 Lig hepimize hayırlı olsun. Bu başarı hepimizin başarısıdır. Bizim olduğumuz yerde başarı kaçınılmazdır. Adana Voleybolu adına başarının olduğu yerde destek vermeye devam edeceğiz. Gündoğdu Vakfı olarak Voleybola renk kattığımızı düşünüyorum dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu