Avrupa

Slovakya’da televizyon yayınları arttı

Slovak Ulusal Ligi Ulusal Yayın Kuruluşu Tarafından Yayınlanıyor

Ağustos sonunda Bratislava’da düzenlenen EuroVolley 2019 Kadınlarının büyük başarısı, Slovakya voleybol ailesi için pek çok kazanç sağladı ve benzeri görülmemiş fırsatları yarattı. En son olarak Slovak ulusal liginin Edymax extraliga (erkekler) ve parfems.sk extraliga (kadınlar) yayınlarının ulusal yayın kuruluşu RTVS’de yayınlanması gerçekleşti. Çarşamba günü yayınlanan ilk maç, VK Spartak UJS KOMARNO ve VO TJ Spartak MYJAVA’nın erkek takımlarına aitti.

“Bu gerçekten tarihi ve çok başarılı bir EuroVolley’den sonra bizim için mantıklı ve çok önemli bir adım. Hedefimiz voleybolu tüm yıl boyunca mümkün olan en iyi şekilde sunmaktır ve bu kesinlikle bu yönde bir eylemdir, ”diyor Slovak Voleybol Federasyonu Genel Sekreteri Tomas Singer. “Mümkün olan en geniş kitleye ulaşmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Canlı yayınların uluslararası etkinlik standartlarına mümkün olduğunca yakın olmasını istiyoruz. Singer, voleybol zemin sistemi Gerflor ile mücadele sistemi ve diğer teknolojik varlıklar da buna dahil ”dedi.

Slovak ulusal liginde taraftarlar birçok tanıdık yüz görebiliyor. İlk televizyon yayınında, libero olarak 200 den fazla Slovakya milli takım forması giymiş olan 3 kez EuroVolley’de mücadele etmiş olan MYJAVA antrenörü Martin Pipa ve 2008 Avrupa Ligi şampiyonu olan libero Lubos Ochodnicky maçta yer alan isimlerdi. KOMARNO’nun en büyük yıldızı olan pasör Juraj Zatko, milli takım tarihinde 243 kez ile en fazla milli formayı giyen isimdi ve 2009 dan beri 6 Avrupa Şampiyonası’nın hepsinde kadroda idi. Ayrıca pasör çaprazı Frantisek Ogurcak, İtalya’da PERUGIA ve PIACENZA formalarını giydi, 4 kez de EuroVolley’e katıldı.
Milli takımda zengin geçmişi olan bir diğer oyuncu da Matej Kubs idi. 31 yaşındaki libero, KOMARNO için pasör çaprazı olarak görev yaptı ve devamında üç EuroVolley iştiraki olan Slovakya için 150’den fazla milli formayı giydi. Kubs, altı kez toplamda ulusal şampiyonluğu kazandı ve bunu dört farklı kulüple yaptı : VKP BRATISLAVA, Volley Team BRATISLAVA, VKP Bystrina SPU NITRA ve VK PRIEVIDZA.

Tüm taraftarlar şimdi ligde yeni yıldızlar bulmak için sabırsızlanıyorlar, aynı zamanda maçların düzenli TV yayınlarını da bekliyorlar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu