AvrupaManşet

Tebrikler: Ferhat Akbaş.Polonya’da 1108 oyla Yılın Antrenörü seçildi

Chemik Police ile bu sezon üç kupa kazanan Ferhat Akbaş, Polonya’nın en prestijli spor sitesi Sportwe Fakty’nin anketinde yılın en iyi başantrenörü seçildi. Polonya Süper Kupası, Polonya Kupası ve lig şampiyonluklarını elde eden Akbaş, 1108 oyla, oyların %33’nü aldı ve en yakın rakibinden iki kat fazla oy alarak ilk sırada yer aldı.
Yılın antrenörü seçiminde Giuseppe Cuccarini ikinci olurken üçüncülük Stephan Antiga’ya gitti

Chemik Police’nin başantrenörlüğünü yapan Ferhat Akbaş, Sportwe Fakty internet sitesinin düzenlediği ankette Polonya’da sezonun en başarılı başantrenörü seçildi. Chemik Police ile yılı üç kupayla tamamlayan Akbaş, anketteki oyların %33’ünü alarak birinciliği elde etti.
Akbaş takımıyla sezonu Polonya Süper Kupası’nı kazanarak açarken, Polonya Kupası’nda da zafere ulaşan taraf olmuştu. Polonya’da normal sezonu 60 puanla ilk sırada tamamlayan Akbaş’ın takmı, Koronavirüs (COVID-19) nedeniyle play-off’un iptal olmasıyla lig şampiyonu ilan edildi.

Lig şampiyonluğunu da ilan eden Chemik, bu sonuçla sezonu Ferhat Akbaş yönetiminde üç kupa ile tamamladı. Sportwe Fakty’nin anketinde Chemik Police’ten Wilma Salas yılın en iyi ilk altısında yer aldı.

Ferhat Akbaş: “Katılımcı oylarıyla kazanmak güzel”
Oylamanın ardından düşüncelerini paylaşan Ferhat Akbaş,  “Tarafsız oylarla ilk sırada yer almak benim için çok değerli. Her takımın taraftarlarının katıldığı oylama sonucu birinci olduğum için mutluyum. Takım halinde başarılar elde ettiğinizde bireysel ödüller de kazanıyorsunuz ama bu ödülün temelinde takımımın başarısı yatıyor. Ekibiniz ne kadar iyi olursa, siz de o kadar başarılı olursunuz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu