1. LigErkeklerLigler

TÜRŞAD Hükmen Mağlup İlan Edildi

Türkiye Voleybol Federasyonu, TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi B Grubu 21. haftasında Bitlis Adilcevaz’da oynanan ve yaşanan olaylar sebebiyle yarıda kalan TÜRŞAD- Malatya Büyükşehir Belediyespor maçı ile ilgili kararını açıkladı.

21 Şubat 2021 Pazar günü oynanan maçta hatırlanacağı gibi yaşanan tribün olayları sebebiyle karşılaşma tatil edilmişti. TVF’nin aldığı karara göre ev sahibi TÜRŞAD maçta hükmen mağlup ilan edilerek konuk ekip Malatya Büyükşehir Belediyespor’un hanesine 3 puan yazıldı.
Aynı hafta Ünsal Group Şiran Akademi – Dinamik Gençlik karşılaşmasında ise maçın 4. setinin başında konuk ekibin bir oyuncusu diskalifiye edilmesi ardından skor 21-17 Dinamik Gençlik lehine iken ve oyuncu değiştirme durumu olmayan  takımda 7 numaralı oyuncunun ihraç edilmesiyle eksik ilan edilerek maç 3-1’lık skorla Şiran Akademi takımı lehine tamamlanmıştı. Bu maç ile ilgili olarak da TVF Disiplin Kurulu maçta yaşanan olaylara karışan 4 Dinamik Gençlik Spor oyuncusuna cezalar verdi.

Bunun üzerine Mardin temsilcisi, kalan haftalarda maçlara çıkabilmek için eski oyuncularını kadroya alabilmek için harekete geçti.

TVF Erkekler Voleybol 1.Ligi B Grubu’nda 18. hafta maçları öncesi puan durumu şu şekilde oluştu:

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu