Genel HaberlerManşetMilli Takımlar

Üstündağ: “Olimpiyat vizesini alıp ülkemize döneceğiz”

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Hollanda’da düzenlenecek 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde olimpiyat vizesi alarak, Türkiye’ye döneceğini söyledi.

Hollanda yapılacak olan 2020 CEV Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kıta Elemeleri’nde mücadele edecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımı basınla bir araya geldi. Düzenlenen medya gününe Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Giovanni Guidetti ve A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları katıldı.

Burada açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Akif Üstündağ, Türk halkının yeni yılını kutlayarak sözlerine başlayarak, “2020 yılında yarın yolculuğa başlayacak olan ve 7-12 Ocak tarihlerinde Hollanda’nın Apeldoorn şehrinde oynanacak olimpiyat elemesine takımın hazırlıkları son antrenmanla ülkemizde tamamlamış bulunmaktayız. Biz bu şansı yakalayacağımızı, bu gücün takımda olduğuna inanmışızdır. 2019 yılında Ankara’da kendi evimizde Türk voleybolunun tarihi başarısı elde edildi. Neticede Avrupa Şampiyonası’nın bittiğini ve olimpiyat elemesinin 7 Ocakta Almanya maçı ile başlayacak olmasından takımımız oraya odaklandı. Federasyon olarak tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Yarın yolculuk başlayacak. Tüm Türkiye, Avrupa Şampiyonası’nda nasıl ekran başında ve bizzat desteklediyse Hollanda’da yabancılık çekmeyeceğimize inanıyorum. Takımın motivasyonuna inancına inanıyorum. Olimpiyat vizesini alıp ülkemize döneceğiz. Bu takım olimpiyatı hak eden bir takımdı. Bu olimpiyatlarda oynanacak müsabakalarda derece elde edecek kapasiteye sahip bir takım” şeklinde konuştu.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu