Genel HaberlerManşet

“Kriz zamanı bu sponsorluklarla sürdürmek çok değerli”

Sports & Summit zirvesinde TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Filenin Sultanları’nın kaptanı Eda Erdem Dündar ile Vestel Genel Müdürü Ergun Güler, sponsorluklar hakkında görüşlerini açıkladılar:

Vestel Genel Müdürü Ergün Güler şunları söyledi: “Kriz zamanı bu sponsorlukları sürdürmek çok değerli” yorumuna Ergun Güler (Vestel): “Biz Türkiye bir Voleybol ülkesidir sloganı ürettik. Bizde sponsorluk için beş dakika konuşulur. Birçok marka çekildi belki bu dönemde ama biz hiç çekilmeyi düşünmedik.” dedi.

“Spora neden yatırım yapıyorsunuz? Ya da yatırım olarak bakıyor musunuz” sorusuna Ergun Güler (Vestel):”Elbette bu yatırım. Kuşaklara yatırım. Biz bu güzel oyunla beraber insanımızın, federasyonumuzun yanında olmak istiyoruz. Ham madden, hem de manen. Spora neden yatırım yapıyoruz çünkü 365 gün 24 saat sporla iç içeyiz artık.”

”Bizim bakış açımız sosyal sorumluluk projesinden ziyade, bir yatırım. Sosyal sorumluluk bunun ayrılmaz parçası ama asli unsuru değil. Siz bir marka olarak iletişim faaliyetlerinde bulunduğunuz zaman yatırım yapıyorsunuz. 1-2 haftalık bir iletişimden sonra hedef kitleye soruyorsunuz, aklınızda ne kaldı? Yüzde 5’i belki hatırlıyor. Ama spora yatırım yaptığınız zaman, spor organizasyonu devam ettiği sürece isminiz orada yaşıyor, herkesin aklında yer ediniyor.”

Mehmet Akif Üstündağ konuşmasında, voleybolu samimiyetle yönettiklerini dile getirerek şunları aktardı: “Milli takımda 6 ay antrenörlük yaptım, sonrasında yöneticilik yaptım. Ben dünyasını spor üzerine kurmuş birisiyim. Malatyaspor’da, Türk Telekom’da görev yaptım. Birçok branşta görev aldım. Yüzme ve güreş federasyonlarında da görev yaptım. Biz voleybolda ne yapıyoruz? İnanıyoruz. Paydaşlarla ilerlemeye önem veriyoruz. Samimi olmak önceliğimiz olacak, paydaşlarla paylaşmak önceliğimiz olacak. Biz voleybolda bunu yapıyoruz. Kulüplerle aramız çok iyi. Kulüplerle federasyon arasındaki ilişki muazzam şekilde ilerliyor. Bugün dünyanın en iyi ligine sahibiz. Bugün dünya sıralamasında milli takım düzeyinde 4’üncü sıradayız. Avrupa kıtasından ilk 4’te yer alan tek takımız. Bunlar tesadüf değil.”

Eda Erdem Dündar hem Türkiye’yi hem de Türk kadınını göstermek için mücadele ettiklerini kaydederek: “Biz hem ülkemizi hem de Türk kadınını göstermek için mücadele ediyoruz. Bunun yanında iltifatlar aldığımız zaman çok daha fazla mutlu oluyoruz. Güney Kore maçı hepimiz için büyük bir hayal kırıklığıydı. İyi geldik, kurada Güney Kore çıktığı için de sevindik. O gün Kore bizden daha iyiydi. Spor böyle bir şey. Biz kesinlikle kazanırız, cepte diye düşünmedik ama genel algı öyleydi. Biz de büyük bir özgüvenle sahaya çıktık ama genç bir takımız. Biz o gün stresi iyi yönetemedik. Genç bir takım olmanın verdiği stres bizi aldı götürdü. Tie-break çok kötü geçti. İyi bir takım, iyi oyuncuların, o yenilgiden, o çöküşten nasıl ayağa kalktığı önemli olan. Biz nasıl bir takım olduğumuzu gördük. Avrupa Şampiyonası o kötü anıları silmek için güzel bir kaçış oldu bize” değerlendirmesinde bulundu.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu