Genel HaberlerManşet

TVOLAF’dan duygu yüklü kutlama mesajı

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın desteği ile tüm voleybol antrenörlerini tek çatı altında toplamayı ilke edinerek, birlik ve takım ruhuyla Türk antrenörlerine destek olmak amacıyla 2019 yılında kurulan Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu (TVOLAF), sosyal medya üzerinde de aktif ve duyarlı çalışmaları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.
Pandemi süreci öncesinde Mersin ve İzmir’de düzenlediği eğitim seminerlerine, pandemi sırasında da online seminerle katılımcıların bilgilendirilmesini sağlamayı sürdüren TVOLAF, ”Ülkemizdeki her Voleybol Antrenörü bizim için önemlidir” mottosuyla üyelerinin sosyal yardımlaşma alanında paylaşımda bulunurken; ‘Antrenörler Kafanıza Takmayın’ sloganı ile de hukuki konularda üyelerine destek olacak uygulamaları hayata geçirdi. TVOLAF bununla da kalmadı ve geçtiğimiz hafta yaptığı açıklama ile 2020-2021 sezonunda saha içinde görev yapacak antrenörlerin yatırmak zorunda oldukları vize ücreti ile ilgili indirim müjdesi verdi.
Kurulduğu 2018 yılından itibaren özellikle voleybol antrenörlerinin bu güne kadar eksikliğini hissettiği konulara tek tek odaklanan TVOLAF, 21 Haziran Antrenörler Günü sebebiyle yayınladığı mesajla da üyelerinin yüreklerine dokundu.

İşte o mesaj…

GURUR DUY KENDİNLE

Belki okulda seçtiğin bölümdü Antrenörlük, belki de sahalarda oynadığın toptan sonra hayat seni buralara getirdi. Belki aramıza yeni katıldın, belki de bir uzun maratonu bitirmenin haklı emektar yorgunluğu var üzerinde…

Ne zaman, nasıl antrenör olduğun fark etmez ANTRENÖRLER GÜNÜN KUTLU OLSUN KARDEŞİM!

Bu coğrafyalarda antrenör olmak hiçbir zaman kolay olmadı… Kadın ya da erkek olman da önemli değil üstelik. Çoğu ana baba elinden tutup sana emanet ettiler evlatlarını, yeri geldi abi abla, yeri geldi ana baba, yeri geldi hayat akışında da öğretmen oldun onlara, yol gösterdin…

Bazen hiç anlaşılamadığını düşündün, gözün korktu önündeki yolun uzunluğunu düşündükçe…

Bazen değersiz hissettirdiler kendini, meslektaşların bile acımasızca eleştirdi seni, yaptığın iş hala meslekten bile sayılmıyor üstelik… İçin buruldu değil mi ?

Ama her şeye değmez mi çalışıp, uğraşıp, emek verdiğin o çocukların başarmaya başladıklarını görmek? Kim bilir kaç çocuğun hayatına dokundun, sayende değişti hayatları? Sahada neler yaşadın ve yaşayacaksın kim bilir? Yaptığın iş o kadar değerli ki, bir kalbe voleybol aşkını, voleybol tutkusunu ekmek… Ne olursa olsun yolundan dönmemeyi, adil olmayı, başkasının açığını kapatabilirsen kazanmanın mümkün olabileceğini ama kazanmanın da her şey olmadığını, takım olmanın anlamını öğretmek…

Eğer kademen biraz daha yüksekse, profesyonel anlamda hala bu işi yapıyorsan bu kez başka problemlerle karşılaştın. Kulüplerle sıkıntılar yaşadın, teknik olarak donanımı olmayan yöneticilere karşı yalnız kaldın sahada. Seni koruyan, kollayan olmadı belki çünkü başarı tanımı sadece maç kazanmak oldu çoğunlukla… Hakkın olanı alamadan yolunu ayırdın belki…

Yaptığın tüm güzel işleri izliyoruz, yanlışlarında da yalnız olmadığını, yanında olduğumuzu bilmeni, bu yanlışları da birlikte doğruya çevirmeyi istiyoruz. Senin daima kendini geliştirmeye açık olmanı, yaptığın işin kademesi ne olursa olsun vizyon kazanmanı, etik değerlere sahip olmanın bu işte her şey demek olduğunu bilmeni arzu ediyoruz.

Ne kadar tecrübe kazanırsan kazan, dünya yıldızı oyuncu yetiştirmiş olsan bile yolun hep başında olacaksın. Bu yüzden kalbindeki bu tutkuyu hep taze tutacaksın.

Tüm Voleybol Antrenörleri Federasyonu olarak biz de bu meşakkatli yolun başındayız. Değerli meslektaşımız olan Voleybol Federasyonu Başkanımız Sn. M. Akif Üstündağ’ın desteği ile kurulduk. Artık birlikteyiz ve biriz! Yaşadığın sıkıntılara çözüm bulmak, haklı olduğunda arkanda durmak, seni daha çok geliştirmek ve yaptığın bu değerli işin meslekten sayılması çabasındayız.

Gücün gücümüz, tutkun tutkumuzdur!

Antrenörler günü vesilesiyle tüm Antrenör kardeşlerimizin önünde saygı ile eğiliyoruz.

TVOLAF YÖNETİM KURULU

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu