Genel HaberlerManşet

TVOLAF, Göçener’i Canlı Yayın’da camiayla bir araya getirecek

Tüm Voleybol Antrenör Federasyonu (TVOLAF), 21 Haziran Dünya Antrenörler Günü ve bu yıl aynı güne denk gelen Babalar Günü’nü anlamlı bir etkinlik ile kutluyor.

22 Haziran Pazartesi günü saat 16.00’da, Türk voleybolunun efsane antrenörü Enver Göçener ile Zoom uygulaması üzerinden bir araya gelerek kendisine “Yaşam Boyu Onur Ödülü”nü takdim edeceklerini söyleyen VOLAF Başkanı Bülent Meriç, “Tüm antrenörlerimizi ve voleybol camiamızı etkinliğimize davet ediyoruz” dedi.

Voleybol Antrenör Federasyonu (VOLAF), 21 Haziran Dünya Antrenörler Günü ve bu yıl aynı gün kutlanacak olan Babalar Günü’nde özel bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

22 Haziran Pazartesi günü, saat 16.00’da Zoom uygulaması üzerinden yapılacak etkinlik ile Türk voleybolunun efsane antrenörü Enver Göçener’in bu iki anlamlı günü kutlanacakken aynı zamanda kendisine “Yaşam Boyu Onur Ödülü” takdim edilecek. Gülnur Görgün’ün moderatörlüğünde düzenlenecek etkinliğe VOLAF Başkanı Bülent Meriç ile birlikte, antrenörler Nedim Özbey, Turgay Karabulak, İlker Çeteci ve Mehmet Bedestenlioğlu katılım gösterecek.

Bülent Meriç: Voleybol camiasını Enver Göçener hocamız ile buluşmaya davet ediyoruz
Etkinlik hakkında bilgi veren VOLAF Başkanı Bülent Meriç, “Babalarımız sonsuz özverileri, anlayışları ve tecrübeleri ile nasıl bizlerin yolunu aydınlatıyorsa Enver Göçener hocamız da voleybol antrenörlerinin babası olmuş, hepimiz için örnek teşkil etmiştir. Bu yıl Dünya Antrenörler Günü ile Babalar Günü aynı güne denk gelince böyle anlamlı bir etkinlik düzenleyerek hocamız ile buluşmaya karar verdik. Aynı zamanda kendisine ‘Yaşam Boyu Onur Ödülü’nü de takdim edeceğiz. Antrenörlerimiz ve voleybol camiamızın değerli katılımlarıyla ne denli büyük bir aile olduğumuzu bir kez daha göstereceğimize inanıyor, herkesi değerli hocamız ile buluşmaya davet ediyoruz” dedi.

22 Haziran 2020 Pazartesi günü, saat 16.00’da düzenleyecek etkinliğe Zoom uygulaması üzerinden, aşağıdaki bilgiler ile erişilebilir:

ID: 639 179 6080

Şifre: 750996

Kısaca Enver Göçener:

1943 İstanbul doğumlu…

Oyunculuğundan ziyade, teknik adam kimliğiyle voleybolumuza unutulmaz hizmetlerde bulunan Göçener’in kariyeri sayısız şampiyonluklarla süslü. Neredeyse elinin değmediği kulüp takımı kalmayan duayen antrenör, en görkemli performanslarını İETT ve Galatasaray yıllarında sergilemişti.

1970’de başına geçtiği İETT’yi üç yıl arka arkaya Türkiye Erkekler 1. Ligi şampiyonu yaptıktan sonra, benzer bir süreci 1986-1989 sezonlarında Galatasaray’la yinelemiş ve sarı kırmızılı takımla 3 yıl üst üste şampiyonluk kupası kaldırarak, voleybol tarihinin unutulmazı arasına ismini yazdırmıştı.

O yıllarda Türkiye’de erkek voleyboluna Eczacıbaşı egemendi ve neredeyse her yıl kupayı lacivert beyazlı ekip müzesine götürürdü.

Söz konusu sezonlarda Bursa’dan Sönmez Filament bu rekabetin içinde yer alsa da; 3 yıl üst üste final özellikli maçlarını kaybederek, şampiyonluk özlemine son verememişti.

Göçener ilerleyen yıllarda erkek milli takımlarının değişik departmanlarında (yıldız, genç, A Milli) antrenörlük yapmanın yanı sıra, yavru vatan Kıbrıs’ta voleybol sporunun gelişimine de emeği ve fikirleriyle katkıda bulunmuştu.

Voleybola hizmet verenlerin maddi anlamda tatmin olamadığı yıllarda rahmetli Cengiz Göllü ile birlikte en popüler ismiydi Enver Göçener. Kendisini geliştirme adına yurt dışındaki kurslara katılarak, en büyük isteği olan uluslararası antrenörlük diplomasını da sonunda elde etmeyi başaracaktı.

Dünya Olimpiyat Komitesi tarafından Almanya’nın Leipzig Üniversitesi’nde ‘Voleybol psikolojisi &pedagojisi, spor tıbbı, sporda kondisyon ve voleybol’ dallarında ihtisas yapmış, bu hizmetleri nedeniyle kendisine ‘Dünya sporuna hizmet madalyası’ verilmişti.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu