Genel HaberlerManşet

Voleybol bu sefer de spor camiasını bir araya getirdi

TSYD ile Voleybol Federasyonu ortaklaşa düzenlediği şimdi Voleybol zamanı gecesinde Fenerbahçe başkanı Ali Koç’la Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Voleybol Federasyonu Başkanı Akif Üstündağ, TSYD Başkanı oğuz Tongsir, kadın ve erkek milli takım koçları Giovanni Guidetti- Nedim Özbey ve milli sporcular katıldı.

Avrupa 3.’sü olarak bronz madalyayı kazanan Filenin Sultanları ve Avrupa Şampiyonası’nda son 16’ya kalmayı başaran Filenin Efeleri, TSYD’de buluştu.

Türkiye Voleybol Federasyonu ve TSYD’nin ortak düzenlediği ‘Şimdi Voleybol Zamanı’ gecesine, Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir ev sahipliği yaptı. TSYD’nin Levent’te bulunan merkezinde gerçekleşen organizasyona Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile Galatasaray Başkanı Burak Elmas da katıldı.

Guidetti: “Voleybol bu ülkede özel yere sahip”

A Milli Kadın Voleybol Takımı’na Avrupa üçüncülüğü kazandıran antrenörü Giovanni Guidetti de Türkiye’de yaşadıklarının kendisi için inanılmaz olduğunu dile getirdi.

Türk voleybol severlerin kendisine olan sevgisine değinen Guidetti, “Bunu 3 defa yaşadım. Trafik ışıklarında beklerken arkamdaki araç kornaya bastı. Aynadan baktığımda araçtaki kişi bana kalp işareti yaptı ve sevgilerini gösterdi. Bu benim için inanılmaz şey. Yaşamış olduğum şey gösteriyor ki voleybol bu ülkede özel yere sahip. Bu aldığımız madalyadan dolayı olmadı. Milli takımın tutkulu oyunundan, size yaşattığı heyecan ve enerjiden kaynaklandı. Bu yaz bütün madalyaları kazanmadık ama her maçta mücadele ettik, her şeyimizi ortaya koyduk.” ifadelerini kullandı.

Zor ve stresli bir yaz dönemini tamamladıklarını kaydeden Guidetti, “Tüm oyunculara teşekkür ederim. En zor, en stres dolu ve en uzun yazdı. Oyuncularım ve bütün takımım ilk antrenmandan son Hollanda maçına kadar her şeylerini ortaya koydular.” diye konuştu.

Milli takım kaptanı Eda Erdem Dündar da dolu dolu bir dönem yaşadıklarını belirterek, “Rengarenk bir takımız. Hepimiz voleybolu çok seviyoruz. Başarı herkes istediğinde gerçekleşebilir. Biz bir olmayı başardık. Bu yaz bizim için iyi geçti. Bir aile gibiyiz. Federasyon başkanımız baba gibi, ne istesek yapılıyor. Çok iyi teknik ekibe sahibiz. Voleybolu ülkeye sevdirdiğimiz için çok mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Özbey: “Asıl hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda olmak”

Avrupa Şampiyonası’nda son 16 turunda elenen A Milli Erkek Takımı Başantrenörü Nedim Özbey ise bir hedef için yola çıktıklarını ve bunu daha da yukarıya çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Kadın milli takımıyla erkek milli takım arasındaki makasın son dönemde çok açıldığına dikkati çeken Özbey, “Biz boşluk içindeydik. Yeni bir projeyle ve gençlerle Golden Lig’de üst üste iki kere şampiyon olduk. Asıl hedefimiz Avrupa ve dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda olmak. 1998’de Dünya Şampiyonası’na da ben gitmiştim. Yine kısmet olursa inşallah yine gideriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Millilerin kaptanı Murat Yenipazar da takım olarak bir kıvılcım yaktıklarını vurgulayarak, “Erkek milli takımı olarak bu kıvılcımın olimpiyat ateşine dönmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından doğum gününü kutlayan Giovanni Guidetti için pasta kesildi.

Mehmet Akif Üstündağ ayrıca Avrupa şampiyonalarında üst üste 4 kez en iyi orta oyuncusu seçilen Eda Erdem Dündar’a çiçek verdi.

Voleybol Gecesi yapıldı

 

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı

Voleybol Gecesi yapıldı 

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Futbola verilen destekteğin %50 voleybol camiasına verilse futboldan daha güzel başarıları elde ederiz çok büyük kulüplerin voleybolu kapatması içler acısı iyiki belediler bu gençlere sahip çıkıyor Gs altyapısı tam içler acısı çocukların yol parasını bile verecek durumları yok bütün gençleri voleybolda soğuttular İBB Her şeye ramen teprik etmek lazım özellikle şeref tok hoca iyiki varsın gençlerin elinden tutuyor sahip çıkıyor Okullarda Erhan doganöz
    Ertan albayrak, arda yolaç,vefa şimşek saygılar iyiki varsınız👏👏👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu