Genel HaberlerManşet

Yeni Sezonun İlk Semineri Gözlemcilerle Gerçekleştirildi

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun hakem ve gözlemcilere yönelik her sezon öncesi gerçekleştirdiği seminerlerin gözlemcilerle ilgili ilk bölümü, 6 Eylül Salı günü online olarak gerçekleştirildi.

Toplam iki grup halinde gerçekleştirilecek olan 2022-2023 Sezon Öncesi Hakem ve Gözlemci Gelişim – Bilgilendirme Semineri’nin gözlemcilere yönelik ilk bölümünde 95 gözlemci ile MHGK Başkanı Aziz Yener ile MHGK Genel Sekreteri Meral Taşpınar ve MHGK üyeleri katıldılar.

Sabah 09.00’da başlayan ve saat 18.00’e kadar yoğun bir şekilde süren seminerde MHGK Başkanı Aziz Yener, gözlemcilere hakemlerin değerlendirilmesi konusunda genişletilmiş bilgiler verirken güncellenen oyun kuralları ve bunların uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon oynanan maçlardan çekilen videolarla örnekleme yapan Yener, gelecek sezon öncesi uyarılarda bulundu. Yurt içi ve yurt dışından derlenen geniş bir eğitim materyali ile Avrupa’ya örnek olduklarını hatırlatan Aziz Yener, eğitim videolarını gözlemcilerle paylaşıp, her katılımcıya sorular sorarak bilgilerin güncellenmesini sağladı.

MHGK Başkanı Aziz Yener, 1.grup gözlemcilere seminerin sonunda yaptığı kapanış konuşmasında yeni sezonda tüm gözlemcilere sağlıklı ve başarılı bir sezon geçirmelerini, karşılaştıkları her türlü sorun ve olası soru ile ilgili olarak kendisi ve tüm üyeleri ile MHGK’ye müracaat edebileceklerini söyledi.

Gözlemcilere yönelik seminerin ikincisi 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu