AvrupaManşet

Ziraat Bankkart çok enteresan bir takım

SWD PowerVolleys saygı duyuyor ama kendine de güveniyor

SWD Powervolleys Düren baş antrenörü Rafal Murczkiewicz’e göre çektikleri kura yeterince iyi değil. Ona göre grupta Perugia ve Ziraat Bankkart gibi takımlar varsa zaten grubun zor olduğunu söyleyebilirsiniz. Buna ek olarak, her zaman tehlikeli olan Ljubljana’da var ve tüm bunlar işimizin çok zor olduğunu gösteriyor.

Ama diğer bir bakış açısından Şampiyonlar Ligi bunun gibi üst düzey takımların karşı karşıya geldiği bir etkinlik. Bütün bunlar, tecrübeli oyuncularla desteklenen genç takımım için harika bir yolculuk ve güzel bir deneyim olacak. Elbette kiminle karşı karşıya geleceğimizi biliyoruz ama aynı zamanda hedeflerimiz de var ve şansımızı denemek istiyoruz. Elbette Şampiyonlar Ligi’nde olmamız yeterli değil. Mümkün olduğu kadar çok maç kazanmak ve mücadele etmek istiyoruz ve bir sonraki aşamaya yükselmeyi hedefliyoruz.

Ziraat Bankkart çok enteresan bir takım. Türkiye’de üst üste iki şampiyonluk kazanmak, bu takımın kazanmasını bilen çok iyi bir takım olduğunu gösteriyor. Geçen sene CL’de başlangıçlarının da iyi olduğunu ve çiftli eleme maçlarında da en üst seviyede performans gösterdiklerini düşünüyorum. Kadroları harika oyuncularla dolu. Ter Maat ve Atanasov dünyaca ünlü oyuncular, Tuinstra’da yükselen genç büyük oyuncu zaten harika bir yetenek. Ama Türk oyuncuları da unutamayız. Dünya Kupası’nda oynayan birçok oyuncuları var. Ancak mesele bununla sınırlı değil, pasör Aslan Ekşi, Avrupa liglerinde en iyi pasörler sayıldığında her zaman bunların içerisinde yer alıyor. Bedirhan Bülbül, Berkay Bayraktar Dünya Şampiyonası’nda çok iyi oynadılar. Tüm bunlara yıllardır milli takım için ortada çok fazla tecrübe kazandıran Faik Samet Güneş.

Dürüst olmak gerekirse, özellikle Ankara’da Ziraat Bankkart’na karşı oynamak için sabırsızlanıyorum. Türk spor salonlarındaki atmosferi ve taraftarların oyunlara nasıl tepki verdiğini gerçekten çok iyi biliyorum. Tabii ki geçen yıl Galatasaray’a karşı oynadığımız maç gibi çılgınca bir atmosfer olacak ama bizim içinde inanılmaz bir deneyim ve yüzleşmemiz gereken büyük bir meydan okuma.

Takımın 210 cm.ile en uzun oyuncusu olan Michel Andrei ise grubun kolay olmayacağını düşünüyor. Grupta Perugia kesinlikle favori olacak, ancak 2-4.lük arasında her şey olabilir. Sanırım 5 yıl önce Cev Cup’ta Ziraat Bankkart oynadık ve organizasyon oldukça iyiydi profesyonel ve iyi oyuncuları da vardı. Ayrıca geçen sezon Galatasaray’a karşı oynadık, bu yüzden Türkiye’deki atmosferin ne kadar sıcak olduğunu biliyoruz. Büyük bir saygıyla geleceğiz ama tabii ki kazanmak ve şampiyonlar ligine ait olduğumuzu göstermek istiyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu