Genel HaberlerManşet

1,5 Yıl Önce Kaybettiğimiz Beyza Adalı’nın İsmi Spor Salonu’nda Yaşayacak

Yaklaşık bir buçuk yıl önce elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden başarılı sporcu Beyza Adalı’nın ismi  Spor Salonu’na verildi.
Spor salonunun isim değişikliği hakkındaki olur yazısı geçtiğimiz günlerde Beyza Adalı’nın ailesine Saray Kaymakamı Adnan Tezcan tarafından takdim edilmiş ve tabela değişikliğinin yapılması beklenmişti. Tabelanın hazırlanması ile birlikte geniş katılımın sağlandığı bir program yapılırken, konuşmaların ardından voleybol gösteri maçı da düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti ile program devam ederken, Saray İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu dua okudu. Kürsüye ilk olarak gelen Saray İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Fehmi Çüren, Beyza Adalı’nın ahlakı, dürüstlüğü ve karakteri ile gönüllerde efsane olduğunu vurgularken, konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “14 Temmuz 2018 Cumartesi günü trafik kazası nedeni ile vefat eden sporcu gencimiz Beyza Adalı, 20 Mayıs 2001 tarihinde Çorlu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Babası Salih Adalı, Annesi Ayşe Adalı ve ablası Büşra Adalı’dır. Saray halkınca tanınan ve saygınlığı olan ailenin küçük kızı rahmetli Beyza Adalı ilkokulu Mehmet Uygun İlkokulu’nda, ortaokulu İhsan Uzun Ortaokulu’nda bitirmiş ve liseye Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi’nde devam etmekteydi. Ortaokul birinci sınıftan itibaren voleybola ilgi duymuş ve Saray Belediyespor’da voleybola başlamıştır. Daha sonra Güngörmezspor ve Çorlu Trakya Gelişim Spor kulüplerinde lisanslı voleybolcu olarak oynamıştır.

“BEYZA ADALI KARAKTERİ İLE GÖNÜLLERDE EFSANE OLMUŞTUR”

Yeteneği ile şöhret olma yolunda önemli başarılar yakalayan rahmetli sporcu gencimiz Beyza Adalı; ahlakı, dürüstlüğü ve karakteri ile gönüllerde efsane olmuştur. Gencimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, ailesine, yakınlarına, gençlerimize ve spor camiasına sabırlar diliyorum. Beyza Adalı kızımızın, adının ve hatıralarının gelecek nesillere aktarılmasında ve salonumuza adının verilmesine onay veren Gençli ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve onaylanma sürecinde emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.”

BURUK BİR SEVİNCİ İÇİMİZDE HİSSETTİĞİMİZ BİR GÜN

Ardından konuşan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ise buruk bir sevinç yaşandığını belirtti. Ulusan, Beyza Adalı’nın ailesinin spor salonuna Beyza’nın isminin verilmesi talebinde bulunduklarını belirterek şunları söyledi; “Bizler için anlamlı bir gün anlamlı bir program aynı zamanda da buruk bir sevinci içimizde htiğimiz bir gün. Zira aramızdan bir buçuk yıl önce ayrılan Gençlik ve Spor Müdürümüzün bahsettiği gibi çok önemli sportif başarılara imza atan ama öğretmenleri içinde yine okulunda çok başarılı olan hayatının baharında parlak bir gencin aramızdan ayrılışının bir buçuk yıl zaman zarfı sonrasında bu spor salonunda adının yaşayacak olması da bizlere buruk bir sevinci yaşatıyor. Öğrencimizin vefatından sonra ailesini ziyaretimizde babası kızının küçük yaştan itibaren spora olan sevgisini, ilgisini, heyecanını bizlerle paylaşmıştı. Ama aynı zamanda okulunda derslerine öğretmenlerine olan saygısını sevgisini heyecanını ödevlerini nasıl ilgiyle takip ettiğini paylaşmıştı. Bizden şöyle bir talepte bulunmuştu hep antrenmanlara gittiği okulumuzun yanı başındaki spor salonumuza Beyza Adalı’nın isminin verilmiş olması kendilerine bir nebzede olsa bir teselli imkanı bulacaktı. Biz de bu taleplerini Gençlik İl Müdürlüğüne ilettik ve hamdolsun bugün ailemizin talebiyle ilde ve ilçedeki arkadaşlarımızın gayretleriyle spor salonumuzun adı Beyza Adalı Spor Salonu olarak değiştirildi. Bugünde hep birlikte buruk olarak nitelendireceğimiz sevinci paylaşma adına bir araya geldik. Ben emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Beyza Adalı öğrencimizin ismi inşallah bu salonda yaşayacak. Ve nice başarılı gençlere hem sporda hem derslerde ilham kaynağı olacak olması ümidiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

“SARAY BİR BUÇUK YILDIR BU HABERİ BEKLİYORDU”

Son olarak konuşan Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, spor salonu içerisine Beyza Adalı için özel bir köşe yapılacağının bilgisini verirken, bununla birlikte Saray Kaymakamlığı’nca Beyza Adalı Voleybol turnuvası düzenleneceğini de sözlerine ekledi. Kaymakam Tezcan konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Saray bir buçuk yıldır bu haberi bekliyordu. İnşallah salonumuzun iç kısmına da giriş kısmına özel bir köşe yaptıracağız orada da olacak. Ve kaymakamlık olarak bir voleybol turnuvası başlattık, o da Beyza Adalı Voleybol turnuvası olarak olacak. Bunların hepsi Beyza Adalı’nın isminin yaşatılması ve gelecek kuşaklara örnek olması için. Özellikle ben göreve ilk başladığımda Gençlik ve Spor Müdürümüzden, Milli Eğitim Müdürümüzden il yöneticilerimizden  duyduğum Beyza Adalı’nın isminin verilmesi söz konusuydu. Bununla ilgili girişimler yapılmıştı biz de destek verdik, hep bunu bekliyorduk. Çünkü Beyza bütün öğretmenlerinin arkadaşlarının, onu tanıyan okul müdürünün söylediği kadarıyla iyi örnek olacak bir öğrencimizdi gencimizdi. Annesinin, babasının öğretmenlerinin anlattığı gibi günlük hayatında herkesi seven sayan etrafına pozitif enerji yayan herkesle selamlaşan, çevreye karşı duyarlı bütün herkesin sevdiği saydığı bir kardeşimizdi. İnşallah burada diğer tüm gençlerimizde Beyza’nın ahlakı ve karakteri gibi sevgili saygılı vatanına milletine faydalı bireyler olurlar. Ben bu vesileyle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Törende Beyza’nın Babası Salih Adalı, annesi Ayşe Adalı ablası Büşra Adalı duygusal anlar yaşadı. Konuşmaların ardından katılımcılar spor salonuna geçerek Kemalpaşa Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi voleybol gösteri maçını takip etti.

Programa Tekirdağ Vali Yardımcısı Asalet Karabulut, Saray Kaymakamı Adnan Tezcan, Beyza Adalı’nın ailesi, Saray Garnizon Komutanı Albay Fatih Solmazlar, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Emrah Kaya, İlçe Emniyet Müdürü Şakir Oda, İL Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan, Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün, Saray İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Uçak, Saray Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Fehmi Çüren, Ak Parti İlçe Başkanı Samet Derviş, CHP İlçe Başkanı Akın Aytaç, MHP İlçe Başkanı Yusuf Duman, Beyza Adalı’nın antrenörleri Enver Aydın, Turgay Karabulak, kurum amir ve müdürleri ve Ali Naki Erenyol Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu