Genel Haberler

Adis ve Mirza’dan VakıfBank Voleybol Okulu – Saraybosna’ya ziyaret

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nda forma giyen başarılı sporcular Adis Lagumcija ve Mirza Lagumcija, VakıfBank Voleybol Okulu – Saraybosna’yı ziyaret etti ve genç voleybolcularla tecrübelerini paylaştı.

A Milli Erkek Voleybol Takımı’nda forma giyen başarılı sporcular Adis Lagumcija ve Mirza Lagumcija, VakıfBank Spor Kulübü’nün Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da bulunan voleybol okuluna ziyarette bulundu. VakıfBank Voleybol Okulu – Saraybosna antrenörlerinden Ekrem Lagumcija’nın oğulları olan milli sporcular Adis ve Mirza, faaliyetini sürdüren voleybol okulunda genç voleybolcularla tecrübelerini paylaştı. VakıfBank voleybol okulları koordinatörü Üzeyir Özdurak’ın Türk voleyboluna kazandırdığı başarılı sporcular, genç kız voleybolcular ile hatıra fotoğrafı çekildi. Ziyarette Adis ve Mirza Lagumcija’nın yanı sıra, antrenörler Adnan Muzur, Timur Berisa, Samir Salihovic ve Ekrem Lagumcija ile Elmedin Turcalo da yer aldı.

Adis ve Mirza Lagumcija kimdir?

Adis, 1999 yılında Bosna Hersek’te dünyaya gelirken, Türkiye kariyerine 2014’te Galatasaray ile anlaşarak başladı. Adis, sonrasında Arkas Spor’a transfer oldu ve bu süreçte A Milli Erkek Voleybol Takımı’na seçildi. Adis’in kardeşi Mirza ise 2001’de Bosna Hersek’te doğarken, 2016’da aynı ağabeyi gibi Türkiye’nin yolunu tuttu. Lagumcija kardeşler, şu anda TVF Efeler Ligi ekiplerinden Arkas Spor’da forma giyiyorlar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu