Köşe Yazarları

AtlasGlobal Yeşilyurt ile Nilüfer Belediyespor maçı analizi

Merhaba sevgili takipçilerimiz,
Vestel Venus Sultanlar Ligi 6. Haftasının son maçında AtlasGlobal Yeşilyurt ile Nilüfer Belediyespor karşılaştı.
1.Set:
Oyunun başından sonuna kadar çok konsantre olan YSK Alexia’nın altı sayılık seri ile arayı açıp kolay kazandı. Şimdi asıl soru şu: Aynı konsantrasyonla oynamaya devam edebilecekler mi? Yada Nilüfer Belediyespor bu kadar servise karşı manşette çaresiz kalacak mı?

2.Set:
3/8 Nilüfer Belediyespor
17/17..
Son sayıları Tuğba, Derya, Aleksia ile doğru oynayan YSK seti 25/21 aldı.
Bu sette YSK antrenörü Can özellikle geride iken kenardan çok doğru hamleler yaptı, sakin kalması takımında oyunda kalmasını sağladı.

3.Set:
23/23 te Tuğba’nın plasesi çok usta işiydi ama servisi kolay atması hataydı. Her sayıda aynı cesaret ve kalitede oynamayı başarmak zorunda üst düzey oynamak istiyorsa. Son sayı da garanti oynamak diye bir şey yok. Uzayan seti 26/28 Nilüfer Belediyespor aldı. YSK’nün en önemli sorunu maçın tamamında aynı konsantreyi göstererek devam edememek. 2~3 iyi harekette rehavete kapılmak en büyük hataları genç oyuncuların.
Nilüfer Belediyespor’da da Hümay özellikle hücumda çok etkili oynadı.

4.set,
2.setin ortalarından itibaren YSK Servisleri çok yumuşatınca Nilüfer Belediyespor daha güçlü atak yapma şansı buldu. Set hep başa baş geçti. 16/16
17/16 YSK
17/19 Nilüfer Belediyespor
17/21 Nilüfer Belediyespor
18/22 Nilüfer Belediyespor
18/25 Nilüfer Belediyespor
2/9 luk seri Nilüfer Belediyespor’a seti kazandırdı. Daha tecrübeli oyunculardan oluşan Nilüfer Belediyespor hata yapmadan oynamanın karşılığını seti kazanarak aldı.
YSK acemiliğinin ve konsantrasyonu kaybetmenin bedelini 2 set vererek ödedi. İyi ne yapıyorlarsa sadece ona konsantre olarak tüm maçı oynamayı basamakları gerekiyor. Ve son sayıda da korkmadan cesurca oynamalılar.

5.Set:
8/3 YSK
Servis erde etkili olan YSK öne geçti.
Nilüfer Belediyespor pasör çaprazlarının hücumda, 4 numara Smaçörlerinin manşet hataları ile geri düştü.
10/3 YSK
Bir uyarıda YSK pasör ü Buket e yapayım. 4 numaraya attığı çabuk pasları DAHA YÜKSEK atmalı ve ELİNDEN ÇABUK ÇIKARMALI.
12/4 YSK
15/5 YSK
3.sette son sayıyı smaç servis atsaydı belki de 3/0 kazanacaktı YSK maçı.

Yener yada yenilir ama ben YSK’nin maçlarını seyretmeyi seviyorum, zevk alıyorum. Çünkü sahada yolun çok başında olan antrenörü, oyuncuları hatta yabancısı olan yürekli bir takım var. Her sayı zorluyorlar limitlerini ve şimdiye kadar başarıyorlar da.
Nilüfer Belediyespor kadro olarak çok zayıf değil ama bence teknik adamlarından yeterli desteği ve enerjiyi alamıyorlar. Yoksa oyuncular bu kadar kapasitelerinin aşağıda oynamazlar.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu