Genel HaberlerManşet

Aziz Yener’den TRT Spikerlerine Online Seminer

Tartışmasız ülkemizin en başarılı takım sporu olan voleybolumuza ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Voleybola ilginin artmasında en büyük etki şüphesiz ki TRT Kurumunun yayınları.
Ülkemizin her yerinden voleybolun kolayca izlenmesini sağlayan TRT’nin ve maçları anlatan spikerlerinin emeklerinin de voleybolcularımızın başarıları kadar önemli olduğunu bir gerçek.

Sezon başlamadan eğitim seminerlerine başlayan ve tüm voleybol hakemleri, gözlemciler, saha komiserleri, kulüp antrenör ve yöneticileriyle toplantılar düzenleyen Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu Başkanı Aziz Yener, 10 Kasım Çarşamba günü de TRT Spor spikerleri ile bir araya geldi.

Online olarak gerçekleştirilen seminere maç yayınlarında izleyenlere bilgileri ulaştıran TRT baş spikeri Kerem Öncel, Faruk Mutkan, Cüneyt Kıran, Dila Özerdem, Behiye İlhan katıldılar. Ekranlardan voleybol maçlarına sesleri ile can veren spikerler Zoom programı ile MHGK Başkanı Aziz Yener’le birlikte oldu.

Aziz Yener’in voleybol oyun kuralları ve talimatları ile ilgili bilgileri hatırlatmasının ardından video gösterimi ile devam eden toplantı, TRT spikerlerinin karşılaştıkları pozisyonlara ait soruların yanıtlaması ile devam etti. Yener, kendisine yöneltilen sorulara daha önce 5 kişilik ekibi ile hazırladıkları ve kategorilere ayrılan videolarla yanıt verdi. Spikerler, özellikle GDS, sarı ve kırmızı kart uygulamaları, libero, rakip alandaki top temasları, geri hat hücumları ile ilgili bilgilerini tazeleme imkanı buldular.

Katılımcılar arasında oldukça büyük memnuniyet yaratan bilgilendirme toplantısı yaklaşık iki saat sürdü. Daha çok sohbet havasında geçen seminer sonunda TRT spikerleri, MHGK Başkanı Aziz Yener’e teşekkür ederek, bu tür bilgilendirme toplantılarının belirli aralıklarla tekrarlanmasının istediler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu