Avrupa

Birlikte Kazanacağız

Ubirajara Pereira, ya da sadece Bira, her zaman Portekiz Voleybolu ile eş anlamlı olarak kalacak bir isimdir. 120’den fazla uluslararası forma giyen oyuncu  2013 yılında 42 yaşında Arjantin’deki 2002 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’nda sansasyonel 8. Liği elde eden erkek milli takımının kaptanlığını yapmıştı.  Bugün, İspanya, Barselona’da yaşayan 49 yaşındaki oyuncu, sporla ilişkisine devam ediyor, ancak şimdi özel bir kişisel antrenör olarak, yaz aylarında da plaj voleybolu hayranlarını çalıştırıyor.

“Voleybol bağlantısı sonsuza dek sürüyor. Bu bağın kırılmasının zor olacağına inanıyorum. Yolda geçen uzun yıllardan sonra profesyonel bir Voleybol oyuncusu olarak spora olan sevgi ve tutkum hala çok güçlü. Voleybol bana ahlaki değerleri, sosyalleşmeyi, kültürü, tüm dünyadaki iyi dostlukları ve sadece bir erkek ve bir insan olarak büyümeme yardımcı olan deneyimlerin sonsuzluğunu unutmadan birçok kişisel rüyanın gerçekleşmesini sağladı ”diye hatırlıyor. “Oğlumun [João Pereira] voleybol oynamasına ek olarak, ulusal şampiyonanın sonuçlarını takip etmem kaçınılmaz. Mümkün olduğunda Portekiz’e gidip yerinde bazı maçları izliyorum. Antrenörler ve oyuncularla iyi bir ilişkim var ve bu da İspanya, Fransa, İtalya ve Brezilya Süper Ligi gibi yabancı ligleri takip etmemi sağlıyor. ”

“Son zamanlarda, salgın başlamadan hemen önce, Brezilya’da tatildeydim ve Pesiembu Volei Ribeirão ve Sesi arasında bir Süper Lig maçı görme fırsatım oldu. Harika bir gösteriydi, dengeli ve heyecan vericiydi, ama beni şaşırtan şey, Volei Ribeirão’nun bir direktörünün 2000 yılında Brezilya ile dostane bir maç oynadığımız andan itibaren [Milli Takım] olduğumuz andan itibaren beni tanıması ve hatırlamasıydı. ”

“Hepimiz aynı gemideyiz, fırtınanın bitmesini bekliyoruz”

COVID-19 salgını Bira’yı Barselona’da kapalı tutuyor…“Şahsen ben iyiyim, şükürler olsun. Burada kesinlikle hükümet ve sağlık yetkilileri tarafından verilen direktifleri takip ediyoruz. Temel olarak, Portekiz ve İspanya arasındaki yeni koronavirüsle mücadeledeki fark, İspanyol tedbirlerinin daha sert ve daha kısıtlayıcı olması, insanların evden çıkmasına izin vermemesi (yiyecek satın almak ve eczaneye gitmek hariç) ve İlk an, Portekiz ilk önce sınırlarını kapattı. ”

Bira, evde kalma fırsatını “yeniden adaptasyon, duygusal dengenin zamanı” olarak görüyor. Hepimiz aynı gemideyiz, fırtınanın bitmesini bekliyoruz. Anı ancak ailemizle, arkadaşlarımızla mümkün olan en iyi şekilde yaşayabiliriz … Genellikle geleceğimin Tanrı’ya ait olduğunu söylerim ve bu nedenle de emin ellerde. Yaptığım işi seviyorum ve en çok istediklerini yaparak çalışabilen herkesin ayrıcalıklı olduğuna inanıyorum. Sporculara mesajım her düzeyde özen göstermek, duygusal kontrole ve çok sabra sahip olmak. Ancak o zaman sahaya geri dönme kaygısının üstesinden gelebilecekler, istediğimiz şeyin bu geri dönüşün tam güvenlik altında olduğunu hatırlıyorlar. Ayrıca tüm Portekizli ve tüm Voleybol taraftarlarına güç ve cesaret vermek istiyorum: Evde kalın, birlikte virüse karşı savaşımızı kazanacağız! ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu