Genel HaberlerManşet

Bu ezberlenmiş hikayenin #SonunuDegiştir

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından  ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Savunucusu’  olarak ilan edilen Milli Voleybolcu Bahar Toksoy Guidetti bugün soysal medyada yaptığı paylaşımla bu önemli konuya bir kez daha dikkatleri çekti.
Bahar Toksoy Guidetti paylaşımında kadınların ilham kaynağı olmalarının yetmeyeceğini, onları cesaretlendirip kenara çekilmemeleri gerektiğini belirtti.

Bahar Toksoy Guidetti’nin paylaşımında yer alan ifadeler şöyle:

Kendi hayatlarımız, başarılarımız, paylaşımlarımız ile sadece ilham kaynağı olmakla yetinemeyiz. Kız çocuklarını ve genç kadınları cesaretlendirip kenara çekilemeyiz.
Çözümün bir parçası olmalıyız! Kadınlar kadar erkeklerin de bu değişimde desteği çok önemli. Toplumsal cinsiyet eşitliğini anlayan ve destekleyen erkekler, cinsiyet ayrımcılığı algısının kırılmasında büyük rol oynayacak. Çünkü bu sadece kadınları ilgilendiren bir sorun değil; bir ayrımcılık türü ve bir insan hakları ihlali.

Yapmamız gereken kalıpları yıkmak, haksızlığa, adaletsizliğe karşı sonuna kadar mücadele etmek. Sesini duyuramayanlara ses ol, bu ezberlenmiş hikayenin #SonunuDegiştir  

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.