AvrupaManşet

CEV oynanan maçlardan hak edilen 2,6 milyon € tutan ödül paralarını kulüplere ödedi

Koronavirüs pandemisinin derin ekonomik etkilerini ve paydaşlarının faaliyetleri üzerindeki geniş kapsamlı sonuçlarını kabul eden CEV, yeni virüsün patlak vermesi nedeniyle Mart ayının ortalarında ilan edilen tüm yarışmaların ertelenmesine kadar oynanan tüm maçlar için ödül parasının ödenmesine devam etmeye karar verdi. Bu miktar, CEV Yönetim Kurulu’nun Aralık 2019’da yaptıkları toplantıda aldığı karara dayanarak, bugün itibariyle toplam 2,6 milyon € .  

CEV Başkanı Aleksandar Boričić, “Bu paranın hızlı ve zamanında sağlanmasının kulüplerimizin bu benzeri görülmemiş krizi yönetme çabalarına katkıda bulunacağını içtenlikle umuyoruz” diyor. “CEV’nin bu krizi birtakım olarak aşmak için dostane ve makul çözümler bulmak için tüm paydaşlarla birlikte pozitif enerji ile çalışmaya devam edeceğini vurgulamak ve güvence altına almak istiyorum. Bu eylem, bu krizin paydaşlarımız üzerindeki etkisini mümkün olduğunca yumuşatmaya yardımcı olma arzumuzu ve taahhüdümüzü göstermektedir. ”

“Bu aşamada, 2020 Avrupa Kupaları sezonunun geri kalanıyla ilgili başka bir karar vermeden önce Avrupa ve dünya çapında salgının gelişimini izlemeye devam ediyoruz. Aynı zamanda, her yönden aldığımız tepkinin güçlü bir birliktelik duygusu göstermesinden gurur ve mutluluk duyuyorum. Voleybol ailesinin tüm üyeleri, yeni virüsün yayılmasını engellemek için yapılan küresel çabalara katkıda bulunmak amacıyla güçlerini birleştirmek ve birlik ve dayanışma içinde hareket etmek istiyorlar. ”diye devam ediyor CEV Başkanı.

“Bu fırsatı, Voleybol ailemizin tüm üyelerine pozitif enerjilerini korudukları ve CEV ile sürekli bilgi alışverişi ve düzenli iletişim akışı için içtenlikle teşekkür etmek istiyorum. Bu kadar zor zamanlardan geçerken, bu iletişim kanallarını korumak ve güçlendirmek ve ortak bir anlayış geliştirmek ve karşılıklı çözümler bulmak için bilgi alışverişi yapmak çok önemlidir. Voleybol ailemizin tüm üyelerine çok cesaret diliyorum ve siz ve sevdiklerinizin güçlü ve güvenli kalabileceğini umuyoruz! ” sonuçlandırıyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu