Genel Haberler

ConfCorolinas Takım Sayısının Azaltılmasına Karşı

ConfCarolinas, NCAA’nın Division I-II erkek voleybol turnuvasını yeniden yapabilmek için bir teklif bekleyen konferanslar arasında yer alıyor.

ConfCarolinas komiseri Chris Colvin Pazartesi günü Off the Block’a yaptığı açıklamada, konferansdaki üç takımın NCAA Turnuvası ile sözleşme yapılmamasını tercih ettiğini söyledi.

“NCAA’yı tamamen anlasak da dikkate alınması gereken çok önemli şeyler var. Konferans Carolinas’ın umudu, mümkün olduğunca çok sayıda erkek voleybol takımına ulusal turnuvada rekabet etme fırsatı tanınmasıdır. Buna  teklif sürecini sağlam tutmak da dahil, ”dedi Colvin.

Bu açıklama, Championships Finance Review Çalışma Grubu’nun Division I Konseyine, gelecekteki maliyetleri azaltmak için NCAA şampiyonalarının yeniden biçimlendirilmesi için bir öneri sunmasının ardından geldi. Öneriler arasında, erkek voleybol NCAA Turnuvası için gruptaki takım sayısının yediden dört takıma düşürülmesi de yer aldı.

Dört takımlı bir NCAA etkinliği, her konferansın turnuvada temsil edilmemesi anlamına geliyor.

Teklif kapsamında seçim komitesi, NCAA Turnuvası için otomatik eleme olarak beş konferans şampiyonundan sadece ikisini seçme yetkisine sahip olacak.

ConfCarolinas, NCAA Division I-II erkek voleyboluna sponsor olan ilk çoklu spor konferansı. 2014 yılında NCAA Turnuvası için otomatik teklif aldı. Bu otomatik teklif, turnuva alanının dört ila altı takım arasında genişlemesine neden oldu. Böylece, 1970’te izin verilen bir spor haline geldiğinden beri ilk kez  erkek voleybolu için NCAA Turnuvası’nın  genişletilmesi söz konusu oldu.

Çalışma grubunun ilk önerisine rağmen, hala NCAA Turnuvası kademelerinin azaltılmaması şansı var.

Çalışma grubu konferanslardan bazı istekleri var. Komisyon üyeleri ve kuruluşlar teklif hakkında 10 Temmuz’a kadar geri bildirimde bulunma şansına sahipler.

Çalışma grubunun, NCAA Turnuvası takım sayısında azalmaya gidilmesini önermesinin nedenlerinden biri erkek voleybolunda 50’den az takımın olması. Bununla birlikte, öneri sporda gelecekteki büyümeyi dikkate almıyor.

Erkekler voleybolu 2022 sezonunda 50 takımı geçecek. Çünkü SIAC ve ConfCarolinas  Converse College programı dahilinde altı okul daha dahil olacak.

Şu anda dokuz takımı bulunan ConfCarolinas, şimdiden ulusun en büyük NCAA Division I-II erkek voleybol konferansı durumunda.

ConfCarolinas’taki ilk sekiz takım turnuva kazananı ile birlikte yıllık NCAA turnuvasına otomatik katılım hakkı elde ediyor.

Colvin, önümüzdeki sezon için ConfCarolinas’ın sadece konferans turnuvasının büyüklüğünü korumakla kalmayacağını söyledi bunun dışında tüm sporlardaki üstünlüğünü geliştirerek sürdürmeye devam edecek.

Colvin, “Konferans Carolinas öğrenci sporcularına güçlü bir şampiyonluk deneyimi sunmaya kararlıdır” dedi. “Konferans Carolinas, öğrenci sporcularımızın 2020-21 akademik yılında sabırsızlıkla bekledikleri şekilde şampiyonalarda daha fazla etkin olmaya karar verdi. Şu anda öğrenci-atlet deneyimine öncelik verdiğimiz için önümüzdeki akademik yıl için konferans şampiyonaları alanlarımızda herhangi bir azalma öngörmüyoruz. ”

ConfCorolinas commissioner favors not contracting NCAA Tournament field

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu