Dünya

Coronavirüs Kariyerini Değiştirdi

Prisilla Rivera, voleyboldan emekli olma planlarını değiştirdi. 35 yaşındaki oyuncu, önümüzdeki yıl Tokyo’daki Olimpiyat Oyunlarına katıldıklarında Dominik Cumhuriyeti kadın milli takımının başarılı olmasına yardımcı olmak için bir yıl daha kalmayı hedefliyor.

Takımın kaptanı, Dominik vatandaşlarına ülkede Coronavirüsün yayılmasını önlemek için evde kalmaları için yalvarırken, ilgili kişilerin sağlığını ve refahını korumak için Oyunları erteleme kararını alkışladı.

“Planlarım, 2020’de Olimpiyat Oyunları’ndan sonra emekliye ayrılmaktı. Ancak bu (koronavirüs) sadece ben değil, herkesin hayatını değiştirdi, çünkü benim gibi birçok sporcunun kariyerlerine son vermeyi planladıkları yıl olimpiyatlardan sonra idi ”dedi Rivera, Santo Domingo’da günlük bir gazete olan Nuevo Diario ile yaptığı telefon görüşmesinde.
“Günümüzde her gün görevlerini getirdiği ve bir günde herkesin hayatının değişebileceği için ne olacağını bekleyip görmek zorundasınız. Benim için her şey bir gecede değişti, bir yıl düşünün, ”dedi Şubat ayında tek kızı Megan trajik bir şekilde ölen Rivera, Macaristan’daki ekibini terk etmek zorunda kaldı.

2004 ve 2012 Olimpiyat Oyunlarında oynayan Dominik takımlarının bir üyesi olan Rivera, kelimenin tam anlamıyla bir tarih.

“Hayatım kişisel düzeyde çok değişti, bugün sadece günlük yaşamına odaklanıyorum. Ertesi günün ne getireceğini bilmiyorsunuz ama iyimserim ve genel olarak bu durumun üstesinden gelebileceğimizi anlıyorum ve şahsen acı verici bir kabul ve adaptasyon sürecinden geçeceğim. ”

23 Temmuz’dan 8 Ağustos 2021’e kadar planlanan Tokyo Oyunlarının bir yıllık ertelenmesine geri dönersek, pasör çaprazı “COVID-19 ile hakim dünya durumu ışığında yapılacak en iyi şey gibi görünüyor. ”

Tarih değişikliğinin Dominik ekibinin şansı lehine çalışıp çalışmadığı sorusuna Prisilla şunları söyledi: “Bizi tercih edip etmesin, bu gerçekten söyleyemeyeceğimiz bir şey, çünkü tüm takımlar eşit şartlarda olacak. Her şey normalleştiğinde, kayıp zamanı telafi etmek için çok çalışmak için geri dönmemiz ve sahip olduğumuz her şeyi vermek için Olimpiyat Oyunlarına gitmeye odaklanmamız gerektiğini anlıyorum. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu