Genel HaberlerManşet

Two Circles’dan derin analiz: Covid19, Spor Takvimine ve Spor Gelirlerine %50 zarar verecek

Veriye dayalı spor pazarlaması şirketi Two Circles’ın analizine göre spor endüstrisi 2020 yılında Covid-19 salgını nedeniyle 61,6 milyar dolar büyüklüğünde gelir kaybedebilir.

Analize göre bu yıl planlanan spor etkinliklerinin %53’ünün gerçekleşmesi tahmin edilirken salgın öncesi toplam gelir beklentisi 135,3 milyar dolardı. Yeni gelir beklentisi böylece 73,7 milyar dolar oldu.

Covid-19, 2020 spor takvimini yarıya indirecek – yeni analiz

Başlangıçta, 2020 için 49.803 büyük spor etkinliği 1 planlanmıştı, ancak Covid-19 pandemisi sonucu ortaya konulan küresel sosyal mesafeli önlemler, spor etkinliklerinin büyük bir kısmının ertelenmesine veya iptal edilmesine neden oldu. Mart ayında, başlangıçta planlanan 5.584 olayın sadece 1.870’i (% 33) gerçekleşti.

20 Nisan itibariyle, enfeksiyon oranındaki değişikliklere ve teyit edilen zamanlama değişikliklerine göre günlük olarak güncellenen İki Çember modeli, 26.424 olayın takvim sonu tarafından gerçekleştirileceğini göstermektedir. Bu, Covid-19 öncesi beklenen olayların% 53’üdür.

Canlı spora olan kesintinin bir sonucu olarak, 20 Nisan itibariyle Two Circles, küresel spor endüstrisinin 2020’de 73.7 milyar dolar gelir 2 – Covid-19 salgını öncesinde öngörülen 135.3 milyar dolar seviyesinden 61.6 milyar dolar daha az üreteceğini tahmin ediyor. 2019 yılında, küresel spor endüstrisi 129 milyar dolar gelir elde etti ve sektörün Covid-19’un vurulmasından önceki yıla göre% 4,9 büyüyeceği öngörülüyordu.

Konu ile iligli olarak Two Circles CEO’su Gareth Balch şunları söyledi: “Spor mülkleri, spor takvimi ne kadar uzun süre aradan kaldırıldıysa, en kısa sürede geri dönmek istiyor. Bununla birlikte, spor sadece güvenli olduğu kabul edildiğinde ve ilgili tüm hükumet ve tıbbi otoritelerin desteği ile geri dönmelidir ve geri dönecektir. Kalabalık olmadan spor yapmak bile karmaşık bir iştir. ”

Alman futbolu Bundesliga gibi mülkler, oyuncular, koçluk ve sağlık personeli, maç görevlileri ve yapım personeli dahil olmak üzere maç başına sadece 240 kişi olsa da Mayıs’tan itibaren tavsiye etmeyi planlıyor. Güney Kore ve Yeni Zelanda gibi Covid-19 enfeksiyonlarının zirveye çıktığı ülkelerdeki sporlar da kapalı kapılardaki geri dönüşleri izliyor.

2020 Küresel Spor Takvimi (Aylara Göre Etkinlik Sayısı)

Çoğu lig hem mevcut hem de gelecekteki fikstür zamanlamasını ayarlamak zorunda kalacağı için, olayları geri itmek veya sonuç olarak olay sayısını azaltmak, Two Circles’ın 2020’de kademeli bir canlı spor dönüşü modellemesine göre, Eylül ayında bir ani artış görecek (5.467).

Ve Balch, canlı spor takvime güvenli bir şekilde döndüğünde, spor endüstrisinin sürekli büyüme yaşayacağından emin.

“Diğer endüstrilerle karşılaştırıldığında, son zamanlarda ekonomik sıkıntı sporunun durgunluğa dirençli olduğu kanıtlanmıştır. Canlı spor durdurulsa da, spor endüstrisinin her köşesi bu önemli finansal acıyı hissetmeye devam edecek, ancak kapalı kapılar ardında veya tam evlerde geri döndüğünden eminiz, spor ekonomisi bir kez daha gelişecek ”dedi. katma.

  1. En az 5.000 öngörülen katılım ile profesyonel, rekabetçi spor etkinlikleri için ücretli bilet etkinlikleri
  2. Profesyonel spor hakları sahipleri tarafından etkinlik gündüz işletmeleri ve medya ve sponsorluk haklarının satışı yoluyla elde edilen toplam gelir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu