ManşetMilli Takımlar

‘Cumhuriyetin 100. Yılı… İnanılmaz’

Türkiye, CEV Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı setlerde 3-2 yenerek şampiyon oldu. Milli takımın kaptanı Eda Erdem ise maçın ardından açıklamalarda bulundu.

“İnanılmaz bir mücadele”

Filenin Sultanları bu akşam Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan ile karşılaştı. Millilerimizin 3-2 kazandığı altın madalya maçının ardından açıklamalarda bulunan Eda Erdem ise maç hakkında şunları söyledi: “İnanılmaz bir mücadele. Bizim için çok iyi başladı ve çok iyi devam ediyor. Cumhuriyet’in 100. yılı. Önce Milletler Kupası şimdi ise Avrupa şampiyonası. Çok gururlu ve mutluyuz. Çok zor bir maç oldu. Sırbistan inanılmaz bir mücadele ortaya koydu. Bu yaz çok çalıştık ve karşılığını alıyoruz. Türkiye’de de bizi inanılmaz destekliyorlar. Herkese bu inanılmaz destek için teşekkür ediyoruz.”

“Türkiye’nin kadınlarına yakışır bir final”

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın, Avrupa’da şampiyon olmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Filenin Sultanları’nı şu ifadelerle tebrik etti: “Filenin Sultanları’nı tebrik ediyoruz. Müthiş bir mücadele ortaya koydular. Savaştılar ve Avrupa şampiyonluğunu kazandılar. Herkesin kalbi burası için attı. Daha önce de final yaptık. Orada kaybettik, burada rövanşı aldık. Oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Muhteşem bir final. Türkiye’nin kadınlarına, Filenin Sultanları’na yakışır bir final.””Muhteşem bir seyirci vardı. Onları kutluyorum. Hiç durmadılar. Türkiye geliyor. Türkiye’nin ayak sesleri. Türk sporunda devrim gibi yatırımlar var. Bunun sonuçlarını almaya başladık. Türk voleybolu ekol oldu. Güçlü bir Türkiye geliyor. Olimpiyat ‘ta da inşallah madalyayı bu ülkeye getireceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu