Genel HaberlerManşet

Dünya Voleybol Camiasından Türkiye’ye Destek

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat 2023 sabahı sabah 4:17’de meydana gelen ve en az 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Yaşanan depremin etkisi devam ederken AFAD, saat 04.26’da merkez üssü Gaziantep’in Nurdağı ilçesi olan 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini duyurdu. Bölgede artçılar devam ederken AFAD tarafından yapılan açıklamaya göre 6 Şubat Pazartesi günü saat 13:24’te Gaziantep Elbistan merkezli depremin büyüklüğünü 7.6 olarak açıklandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yapılan açıklamada, Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında depremin “4. seviye” olarak ilan edildiği bildirildi. Can kaybı ile ilgili bilgi veremeyeceğini ifade eden Bakan Soylu, “Dördüncü seviye alarm ortaya koyduk. Bu, uluslararası yardımı da içeren bir alarmdır” dedi.

Malatya’da, Hatay’da, Adıyaman’da voleybol takımlarının göçük altında kaldıkları bilgisi ile yüreklerimize ateş düşerken, tüm ülkemizi derinden sarsan deprem felaketinde voleybolcu kardeşlerimiz Betül Çoban Çakır (Merinos Voleybol) ve Bedrettin Çakır’ı kaybettik Betül Çoban Çakır ve Bedrettin Çakır’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine ve camiamıza başsağlığı dileriz.

Depremde Türkiye’yi yalnız bırakmayan Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV), İtalya Kadın Voleybol Ligi (Lega Volley Femminile), Volleyball World ve birçok oyuncu (Joanna Wolosz, Magdalena Stysiak, Monica De Gennaro, Olesya Rihlyuk, Polina Rahimova, Anna Haak, Kelsey Robinson-Cook…) gelmiş geçmiş, voleybola hala hizmet veren, yerli yabancı birçok voleybol insanı Türkiye’nin yanında olduğunu belirten paylaşımlar yaptı.
Ayrıca Türkiye’de forma giyen yabancı oyuncular ve kulüpler son derece duyarlı bir şekilde maddi manevi desteklerini eksik etmedi. Onlara burdan Türk halkı ve Türkiye Voleybol’u adına teşekkürü bir borç biliriz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu