Genel HaberlerManşet

Gabi’ye Brezilya’dan büyük onur

VakıfBank ve Brezilya Milli Takımı'nın kaptanı Gabi Guimaraes üst üste ikinci kez yılın en iyi voleybolcusu seçildi.

VakıfBank ve Brezilya Milli Takımı’nın kaptanı Gabi Guimaraes’e Brezilya’da yılın en iyisi seçildi.

İkinci defa alıyor

Brezilya kaptanı Gabi Guimaraes, üst üste ikinci kez Brezilya Olimpiyat Komitesi tarafından “En İyi Voleybolcu” ödülüne layık görüldü. Brezilyalı yıldız voleybolcu geçtiğimiz yıl da aynı ödüle layık görülmüştü. Ödül töreni 15 Aralık’ta Rio de Janeiro’da yapılacak.

”VakıfBank ve Türkiye benim ikinci evim”

Gabi Guimaraes kısa süre önce yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı: “Giovanni Guidetti ile çalışmak benim için çok önemli. VakıfBank’ta 5. sezonum olacak. VakıfBank ve Türkiye benim ikinci evim. 5. sezonumda da hayal ettiğim hedeflere ulaşacağıma inanıyorum. Yaşadığım her şey için VakıfBank’a minnettarım. Bu takıma kaptan olarak katkı sağlamaya devam etmek istiyorum.”
2023 FIVB Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası, 6 takımın katılımıyla Çin’in Hangzhou şehrinde düzenlenecek. Melissa Vargas’ın formasını giydği Tianjin Bohai Bank’ın ev sahipliği yapacağı turnuvada Avrupa’yı Eczacıbaşı Dynavit ve VakıfBank temsil edecek. Güney Amerika adına Brezilya’nın Gerdau Minas ve Dentil Praia Clube takımları boy gösterecek. Turnuvanın bir diğer ekibi ise Vietnam temsilcisi Sport Center I Womens Club olacak.

Ali Bozkurt – Ajansspor

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu