Kar Voleybolu

Haftalık Kar Voleybolu Bülteni

CEV’nin, her Salı günü CEV Avrupa Turu sezonu boyunca çıkacak heyecan verici Kar Voleybolu dünyasından haberler sunan Snow Weekly’nin bugünkü sayısına hoş geldiniz.

KAR KRALLARI

CEV Avrupa Turu’nun ilk iki etkinliğiyle, 2020 Kar Kralı unvanı için yarış şimdi devam ediyor. Sekiz kadar Rus oyuncu; Adel Kayumov, Nikolai Polikarpov, Ruslan Daianov, Viktor Markov, Vitalii Shabalin, Vladislav Mikhalev, Vsevolod Bobrikov ve 2019 Kar Kralı Yury Bogatov her iki finalde de Tsakhkadzor ve Bakuriani Avrupa Turu etkinlikleri şu anda sıralamada en üst sıralarda yer alıyor.

KAR KRALİÇELERİ

Rus milli takımının dört üyesi, 2020 Kar Kraliçesi unvanının başrolünde yer alıyor. Bu yılki Avrupa Turu’nda şu ana kadar gerçekleştirilen her iki etapta da altını kazanan Anastasiia Pavlova, Arina Iarantceva, Elizaveta Novikova ve 2019 Kar Kraliçesi Olga Motrich mevcut sıralamayı oluşturuyorlar.

Kar taneleri

 • Ev sahibi ülke Gürcistan’dan takımlar Çarşamba ve Perşembe günleri Bakuriani’de düzenlenen EEVZA Bölgesel Doğu Avrupa Turu etkinliğinde hem kadınlar hem de erkekler de altın madalya kazandılar.

  • Ostersund Winterpark Kar Voleybolu Festivali’nin ilki 100’den fazla kişinin katılımıyla hafta sonu İsveç’te yapıldı.

 • 2020 Snow Volley Italia takvimindeki ikinci etkinlik Cumartesi ve Pazar günleri Roccaraso’da yapıldı. Falconalcol ekibi erkekler finalinde 35-33 ile ve Campari’den dört kız kadınlarda zafer kazandı.

  KARDAN ADAM 

Kar Voleybolunun  çaylağı Daniel Petrov tanıtılıyor

Daniel Petrov 7 Temmuz 1991’de Fransa’nın Chatillon sur Seine kentinde Bulgar bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Sekiz yaşında babası tarafından salon voleybolu ile tanıştırıldı. 10 yıl üst düzey Arago de Sete ve GFC Ajaccio Volley de dahil olmak üzere birçok Fransız takımı için profesyonel olarak pasör olarak oynadı. 191 cm boyunda oyun kurucu, ilk kar milli futbol takımının bir üyesi olarak, Ermenistan’ın Tsakhkadzor’daki 2020 CEV Avrupa Turu’nun ilk etabında bu yılın Ocak ayının ilk resmi Kar Voleybolu çıkışını yaptı. İlk maçlarında Fransa şaşırtıcı bir şekilde Rusya’dan altın madalya kazanan takımı mağlup etti ve daha sonra turnuvayı beşinci sırada tamamladı. Günler sonra, kardaki ikinci turnuvalarında Petrov ve takım arkadaşları daha da iyi performans göstererek, Gürcistan’ın Bakuriani kentindeki Avrupa Turu yarı finallerine ulaşarak İtalya ve Rusya’dan takımları geride bıraktı. Kar Voleybolu kariyerine bu başarılı başlangıcın ardından Daniel, iki takım arkadaşıyla birlikte bireysel CEV sıralamasında hızla 48 numaraya yükseldi.

Daniel Petrov: “Annem ve babam Bulgar, ama Fransa’da, Burgonya’daki küçük bir kasabada doğdum. Bu nedenle kardeşim ve ben çifte Fransız-Bulgar uyrukluyuz. Voleybol’a sekiz yaşında çok erken başladım, çünkü babam bir oyuncu sonra da koçtu. Voleybol kariyerim boyunca hep paralel çalışmalar yaptım ve geçen yıl voleyboldan ayrılmaya karar verdim çünkü Ajaccio’da kendi dijital pazarlama ajansımı kurdum. Bu yaz, bir arkadaşım bana bir Kar Voleybol takımı kurmak istediğini söyledi ve çok fazla inanç duymadan ona ilgilendiğimi söyledim. İşlerin bu kadar hızlı gideceğini düşünmemiştim. Birkaç hafta sonra Fransa ulusal federasyonu başkanı ilk turnuvalarımız için bizi kaydetti. Fransa’da, kurallar tamamen aynı olmasa bile, gerçek bir 3×3 kültürü vardır. İlk turnuvalarımız sırasında bu bize çok yardımcı oldu. Tsakhkadzor’da beşinci, Bakuriani’de dördüncü olduk. İki hafta önce keşfettiğim bir spor ve ona aşık oldum! Soğuktan korktum, ama iyi donanımlı olmanız sizi korur. Turnuvalar sırasındaki atmosfer olağanüstüydü ve tüm oyuncular arasında çok iyi bir ilişki vardı. Bu ilk yıl için, Avusturya’dan Avrupa Şampiyonası madalyasıyla eve dönmek istiyorum ve bunun için çalışacağız … ”

KAR YOLU

• CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu tarihinde ilk kez Slovakya’da bir etkinlik düzenlenecek. 2020 Turu’ndaki üçlü çiftler etabı bu hafta 22-23 Şubat tarihleri arasında Donovaly’de gerçekleşecek. 10 farklı ülkeden 16 erkek ve 10 kadın takımı yarışmaya katılacak.

 • Yine Donovaly’de Cuma günü Slovakya ulusal şampiyonası yapılacak. Yine Donovaly’de Cuma günü Slovakya ulusal şampiyonası yapılacak.

  • Romanya ulusal federasyonu, Perşembe ve Pazar günleri arasında Romanya ulusal şampiyonasının ilkini Azuga’da düzenleyecek.

  • İsveç ulusal şampiyonası Cumartesi günü Ostersund’da gerçekleşecek.

 • Fransa Kar Voleybolu Turu’nun ilk etkinliği Cumartesi ve Pazar günleri Merdassier’de (Manigod) gerçekleşecek.
 • Cumartesi ve Pazar günü İsviçre’nin Sasolas kentinde bir Kar Voleybolu turnuvası düzenlenecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu