Kar Voleybolu

Haftalık Kar Voleybolu Bülteni

KAR FIRTINASI

• 6 – 8 Mart tarihleri arasında gerçekleşmesi beklenen CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2020’deki Tarvisio etkinliği, İtalya’daki koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.

• 3 – 5 Nisan tarihleri arasında CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu 2020’nin kapanış etkinliği olması planlanan Plan de Corones / Kronplatz turnuvası da İtalya’daki koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi.

KAR KRALLARI VE KRALİÇLERİ
• İki İtalyan durağının iptal edilmesiyle, 20-22 Mart tarihleri arasında Avusturya’nın Wagrain kentindeki etkinlik, Avrupa Turunda kalan tek turnuva ve son bireysel sıralamalar ve Kar Kralı ve Kraliçe’nin unvanları için çok önemli olacak.

KAR TANELERİ
• Eva Freiberger, Melanie Wiedenhofer, Nina Wiesmeyr ve Stephanie Wiesmeyr’in kadın takımı ve Arwin Kopschar, Felix Friedl, Maximilian Trummer ve Paul Puscariuc’un erkek takımı, hafta sonu Turracher Hoehe’de düzenlenen 2020 Avusturya milli şampiyonu oldu .
• Cumartesi ve Pazar günü Oberstaufen’de gerçekleşen üçüncü Alman ulusal şampiyonasının kazananları, Charlotta Werscheck, Constanze Bieneck, Lena Overlaender ve Sarah Overlaender’ın kadın takımı ve Benedikt Doranth, Fabian Wagner, Julius Hoefer ve Tim’in erkek takımı oldu.

KAR KADIN

Lilija Frelik, 6 Nisan 1992’de Vilnius, Litvanya’da doğdu. 10 yaşında kapalı salonda voleybol oynamaya başladı ve sonunda Litvanya’nın en üst seviye liginde oynadı. Plaj Voleybolu’na geçmeye karar verdi, ancak sadece bir yıl profesyonel olarak eğitim aldı. 177 cm boyundaki sporcu 2019’da Kar Voleybolu’nu keşfetti ve ilk uluslararası etkinlikleri Avusturya, İtalya ve Arjantin’deki ilk Dünya Turundaki üç duraktı. 2020 sezonunun başından beri Frelik ve Litvanya takım arkadaşları, Avrupa Turu’nda şu üç durakta da madalya kazandı – Tsakhkadzor’da gümüş ve Bakuriani ve Donovaly’de bronz. Slovakya’daki etkinlikte, turnuvanın MVP’si seçildi. SK Auksma Vilnius’un ekip üyesi olarak, Şubat ayı başında Litvanya’nın Druskininkai kentindeki EEVZA turnuvasında gümüş madalya kazandı. Frelik ve takım arkadaşı Svetlana Bekis-Sturo, bu yıl üç Avrupa Turu durağında Litvanya takımında yer alan iki oyuncu, her biri 250 puan topladı ve 2020 Kar Kraliçesi unvanı yarışında şu anki liderler ve oynanacak bir etkinlik var. Ayrıca CEV Avrupa Sıralamasında dördüncü sırayı paylaşıyorlar.

KAR YOLU

• İspanya’nın ilk ulusal şampiyonası Boi-Taull’da gerçekleşecek.

  • Slovenya ulusal şampiyonası 15 Mart Pazar günü Krvavec’de yapıldı.
  • Cumartesi günü Spluegen, İsviçre’de bir Kar Voleybol turnuvası düzenlendi.

KAR KÜREĞİ

• İsviçre Kar Voleybolu Turunun organizatörleri, yabancı ekipleri 4 Nisan’da Riederalp’teki Kar Voleybolu Kupası için yarışmaya davet etti.

KAR KRALLARI VE KRALİÇLERİ

• İki İtalyan durağının iptal edilmesiyle, 20-22 Mart tarihleri arasında Avusturya’nın Wagrain kentindeki etkinlik, Avrupa Turunda kalan tek turnuva oldu ve son bireysel sıralamalar ile Kar Kralı ve Kraliçe’si unvanları için çok önemli olacaktır.

KAR TANELERİ

  • Eva Freiberger, Melanie Wiedenhofer, Nina Wiesmeyr ve Stephanie Wiesmeyr’den oluşan kadın takımı ve erkeklerde Arwin Kopschar, Felix Friedl, Maximilian Trummer ve Paul Puscariuc, hafta sonu Turracher Hoehe’de düzenlenen 2020 Avusturya ulusal şampiyonluğu oldu.
    • Cumartesi ve Pazar günü Oberstaufen’de gerçekleşen üçüncü Alman ulusal şampiyonasının kazananları, Charlotta Werscheck, Constanze Bieneck, Lena Overlaender ve Sarah Overlaender’ın kadın takımı ve Benedikt Doranth, Fabian Wagner, Julius Hoefer ve Tim Noack’dan oluşan erkek takımı oldu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu