Genel Haberler

İsrail’de Bir Voleybol Akademisi Wingate Institute

İsrail Voleybol Derneği (IVA) voleybol’u geliştirmek için son derece sıkı çalışıyor ve bunun en iyi örneği, şehrin eteklerindeki Wingate Enstitüsü’nde kurdukları Voleybol Akademisi.

Bu, IVA’nın en yetenekli ve gelecek vaat eden oyuncularını yüksek nitelikli koçluk personelinin yardımıyla yetiştirdiği yer. Akademiye 18 yaşına kadar 50 kadar genç katılıyor, burada Voleybol veya Plaj Voleybolu becerilerini geliştiriyor ve lise derslerini de takip ediyor.

Wingate Institute, birçok spor dalından genç oyuncuların ve sporcuların genel gelişimleri için en iyi koşullara sahip oldukları gerçekten etkileyici bir tesis. Liseyi bitirdiklerinde 18 yaşında akademiye gitmeyi bırakıyorlar ve İsrail’de erkekler ve kadınlar için sırasıyla üç ve iki yıl süren zorunlu askerlik hizmetine giriyorlar.

İtalya doğumlu Giuseppe Cuccarini, kadın voleybolundan sorumlu kişi. İsrail üst düzey milli takımına koçluk yapıyor ve aynı zamanda Wingate Enstitüsü’nü temsil eden ulusal ligin en yüksek bölümünde yarışan birkaç genç kızla çalışıyor. İsrail’in en başarılı voleybol oyuncularından Tatiana Artmenko sağ kolu, İtalyan milli takımının liberosu Salvatore’un kardeşi Luca Rossini fiziksel hazırlıktan sorumlu. Cuccarini, İsrail’i kıtanın üst düzey takımı yapmak için yapılacak çok iş olduğunu kabul ediyor, ancak gençlerle çalışmaktan ve onların doğal coşkularından hoşlanıyor.

Voleybol salonundan ayrıldıktan sonra, İsrail’in Plaj Voleybolu adaylarıyla tanışmak için sadece biraz daha yürümeniz gerekir. Claudia Laciga adında çok deneyimli ve kalifiye bir antrenörleri var. Brezilya’da doğan ve gerçek Plaj Voleybolu öncülerinden biri olan İsviçre’den Martin Laciga ile evli olan Claudia, 90’lı yılların başında geldiği ülkeye ilk ziyaretinden yıllar sonra Voleybol Birliği için çalışmak üzere geri döndü. Laciga, genç oyuncularla çalışma konusunda zengin bir deneyime sahip ve özellikle İsviçreli Nina Betschart, Anouk Vergé-Dépré ve Joana Heidrich’e koçluk yaparken dikkate değer sonuçlar elde etti.

Laciga, sahadaki mevcut koşullardan yararlanmak için İsrailli gençlerle sıkı bir şekilde çalışıyor. İsrail, harika kumsallara sahip olduğu ve neredeyse tüm yıl boyunca açık havada oyun oynama fırsatı sağladığı için Plaj Voleybolu için ideal bir yer. Dahası, Avrupa Voleybolunun ne kadar rekabetçi hale geldiğini bilen İsrail Voleybol Birliği, Plaj Voleybolunda iyi sonuçlara hızla ulaşmayı umuyor, çünkü bunu yapmak için “sadece” iki iyi oyuncuya ihtiyacınız var.

İsrail’in Voleybol ailesiyle vakit geçirmek gerçekten enerji verici bir deneyim. Ülkenin yaklaşık 8 milyonluk bir nüfusu var, her birinin anlatacak ilginç hikayeleri, benzersiz bir aile geçmişi ve çok daha fazlası var. IVA, kadınların katılımını teşvik eden ve Yahudi ve Arap topluluklarından oyuncular arasında daha yakın dostluğu geliştiren projeler üzerinde çalıştığı için voleybol İsrail’de sadece bir oyundan çok daha fazlası. İsrail’de ve özellikle Wingate Enstitüsünde, Voleybolun gerçekten bağlandığını kendi gözlerinizle görebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu