İstanbul’da Aylık Hakem Toplantısı Online Gerçekleştirildi

0
106

İstanbul’da Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Hakem ve Gözlemci Seminerlerinden Şubat ayı oturumu online olarak gerçekleştirildi.

5 Şubat 2021 Cuma günü günü saat 21.00 da ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilen Şubat ayı Hakem ve Gözlemci toplantısında eğitim konusu Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları’nın 12. Maddesi olan Servis oldu.

Ayın konusu olan Servis konusunda, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun hazırladığı eğitim videoların Ulusal Voleybol Hakemi Yasin Çalışkan’ın operatörlüğünde gösterildiği toplantı TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık’ın açılış konuşması ile başladı.

Fındık yaptığı konuşmada geçen aya ait yaşanan sorunlardan bahsederken, pandemi sürecinde karşılaşın durumlara ait yeni önlemler hakkında bilgilendirmeler yaptı. Aralık ayı içinde yapılacak maçlarda sorun yaşanmaması için uygulanması gereken tedbirlerden bahsetti.

Sunumun ardından Cep Telefonu Uygulaması KAHOOT ile 13 soruluk kısa değerlendirme sınavı sonrası görüş ve önerilerle toplantı sona erdi. KAHOTT uygulamasında dereceye giren Faruk Utku Biçer, Kübra Gül Çiftçi ve Onur Coşkun İstanbul Voleybol hakemleri ve Gözlemcileri Derneği’nden hediye kazandılar.

 

 

 

 

Toplantı sonrası bu sezon Gözlemciliği sona eren Yaşar Doğan’a doğum günü sebebiyle sembolik pasta töreni ile yaş günü kutlaması yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here