DünyaManşetRöportaj

Jordan Larson Son Bir Dans İçin Geri Döndü

Jordan Larson ile özel röportaj: ABD’li voleybol efsanesi, Paris 2024’te arka arkaya Olimpiyat altını hedefliyor.

ABD’yi Tokyo’da tarihi bir şampiyonluğa taşıyan üç kez Olimpiyat madalyası sahibi, emekliliğe yaklaştıktan sonra yeniden milli takıma katıldı. Onunla yapılan özel röportajda, son Oyunlarına kadar; ”Oyun ve koçluk arasında nasıl bir denge kurmayı planlıyor?” sorusuna cevap bulacaksınız.Emeklilik yaklaşıyor gibi görünüyordu, ancak son Olimpiyat Oyunları’nın En Değerli Oyuncusu spordaki macerasını genişletmeye karar verdi ve kulüp kariyerine önce Çin Halk Cumhuriyeti’nde ve ardından İtalya’da devam etti.

Geçen yıl, Texas Üniversitesi’nde yardımcı koç olarak görev aldığında rekabetçi kariyerini yeniden bitirmenin eşiğindeydi. Sonunda, zorlu bir finalin ardından ulusal ligi kazanmaya yaklaştığı Vero Volley Milano ile oynama yolculuğuna devam etmeyi seçti.

“Geçen Ağustos ayında hayatım biraz değişti. Bu yüzden, emekli olacağımı düşündüğüm oldukça iyi bir yerde olduğumu hissetsem de, bir nevi sahaya geri dönmeye karar verdim.” .

“Aslında bunu hiç söylemedim ve bu yüzden sanırım tüm kapıları açık bıraktım çünkü ne olacağını asla bilemezsiniz, sanırım.”

Jordan Larson: Paris 2024 için planım

Başlangıçta Larson, eşi ve kolej voleybol koçu David Hunt ile bir aile kurmayı düşündü, ancak – tweetinde de dediği gibi – “Tanrı’nın başka planları var”.

Öncelikleri değiştiğinde, bu yılın Mayıs ayında resmi olarak onaylanana kadar milli takıma geri dönüş çalışmaları yeniden başladı.

“İçten içe oynamaya devam etmeyi gerçekten istiyordum ve oraya (Vero Volley Milano) geldiğimde, oyunu hâlâ ne kadar sevdiğimi ve vücudumu hâlâ yüksek bir seviyede oynamaya ikna edebildiğimi anladım,” diye itiraf etti.

“Sadece gerçekten zevk aldım. Ve sezonda ne kadar uzun süre kalırsam, tabii ki milli takım yine çok açıktı. O kapıyı da gerçekten kapatmadım ve ülkemi temsil etmekten büyük gurur duyuyorum. Açıkçası bunu yıllarca yaptım ve bu yüzden geri dönmek oldukça kolay bir seçim oldu.”

Nebraska Cornhuskers’ta tam zamanlı yardımcı antrenör olarak yeni bir pozisyon aldıktan sonra, bir süre oyun ve koçluk arasında denge kurması gerekecek. “Sonbaharda eski üniversitemde biraz koçluk yapacağım” dedi.

“Bütün yaz milli takımla oynuyorum ve sonra geri dönüp oradaki koça yardım edeceğim, bu bana iyi bir boş zaman sağlayacak, böylece bir tür sezon dışı geçirebilirim ve daha sonra Ocak ayında bir yerde yarım sözleşme imzalayıp ve Olimpiyatları sonuna kadar zorlar, umarım gelecek yılki yaza hazır olurum.”

Kaynak ve daha fazlası için tıklayınız.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu