Plaj Voleybolu

VİDEO HABER: Kendini Keşfetme Yolculuğu

Grant O’Gorman kendi deyimiyle “süper kahraman ve yenilmez” olduğunu düşünüyordu.

26 yaşında, Kanadalı FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda gezegenin etrafında oynuyordu ve hiçbir şey onu durduramaz gibi görünüyordu.

Ancak bu geçen yıl değişti.

Bir şeylerin pek doğru olmadığına dair ilk işaretler, Grant’in Almanya’daki Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası da dahil olmak üzere kariyerinin en önemli turnuvalarından bazılarını oynadığı bir dönemde 2019 yazında geldi. Birkaç ay sonra kendisine testis kanseri teşhisi kondu.

Grant, göz açıp kapayıncaya kadar, son derece sağlıklı bir profesyonel sporcu olmaktan ciddi bir sağlık sorunuyla uğraşan birine dönüştü.

“Sahadaki performansıma bir şey zarar vermiyorsa, bunun önemli olmadığını hissettim” dedi. “Vücudunuzu iyi tanımanız gerektiğini ve herhangi bir şey biraz bozuk görünse bile bir doktora görünmeniz gerektiğini öğrendim.”

Neyse ki, ameliyattan sonraki işaretler, geleceğinin tam olarak hastalıktan önce olacağını hayal ettiği gibi olacağıdır. İşlem başarılı oldu ve kanserin yayıldığına dair hiçbir belirti yok.

Grant ve nişanlısı Isabela, mesajlarını güçlendirmek için erkek sağlığı konusunda farkındalığın yayılmasına yardımcı olan Movember ile ortaklık kurdu.

Tokyo Olimpiyatları’nın 2021 yazına ertelenmesi ve eleme süresinin buna göre uzatılmasıyla, olasılıklar Grant O’Gorman ve ortak Ben Saxton’ın çekişme içinde kalacağı yönünde.

Ekip, 2018’de güçlerini birleştirdiklerinden bu yana Sidney ve Edmonton’daki Dünya Turu 3 yıldızlı etkinliklerinde altın ve gümüş madalya kazandı ve Eylül ayında Hollanda’nın Utrecht kentinde yapılan King of the Court 2020 turnuvasında eyleme geri döndü.

“Pandemi korkunç ve herkes için çok tuhaf ve zor bir dönem, ancak voleybol rüyamın bir kısmını kaçırmak zorunda kalmadığım için şahsen kendimi inanılmaz derecede şanslı hissediyorum. Önümüzdeki yılki turnuva sayısı ilk 15’e girme şansımız olup olmadığını ve yedekleme planımızın Kıta Kupası olup olmadığını belirleyecek. Yeterlilik çok şey ifade eder, ancak turnuvanın derinliklerine de girmek istiyoruz. Ben ve ben, geçtiğimiz yıllarda bazı zor şeyler yaşadık, bu yüzden sonuç ne olursa olsun, bu ekibin üstesinden geldiği şeylerle gurur duyuyorum ve bugüne kadar geçirdiğimiz harika zamanlar için minnettarım.

Yolculukları Grant ve Isabela’nın oluşturduğu YouTube kanalında belgelenecek.

Grant, “Milli takım koçu Steve Anderson bana sosyal medyanın istediğiniz mesajı yayma gücüne sahip olduğunu söylüyordu ve ben testis kanseri konusunda farkındalığın yayılmasına yardımcı olmanın harika bir fikir olacağını düşündüm” dedi. “Ayrıca Isabela ve benim için birlikte bir şeyler yapmanın ve başka bir yerde motivasyon ve ilham bulmanın harika olacağını düşündüm. Daha derin bir düzeyde bağlantı kurmamıza, eğlenmemize ve zihnimizin dikkatini dağıtmamıza yardımcı oluyor. ”

“Yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde AVP’de oynamama izin veren Yeşil Kartımı aldım ve Isabela Brezilyalı olduğu için evlendiğimizde Brezilya’da da oynayabileceğim. Bu nedenle, çoğunlukla kansere odaklanarak sağlık ve esenlik konusunda farkındalık yaratırken üç farklı turda birlikte seyahat edip deneyimi herkesle paylaşacağız. ”

Ve yaymak istedikleri ana mesaj, Grant’in tüm destandan öğrendiği en değerli ders.

“Hepimizin herhangi bir zamanda herhangi bir şeye karşı savunmasız olduğumuzu öğrendim. Vücudunuzu tanımalı ve ona bağlı olmalısınız. Kim olursanız olun veya ne yaparsanız yapın, kendinize ve sağlığınıza zaman tanımalısınız, biz yenilmez değiliz. Yanımda böyle harika bir kadın olduğu için yeterince şanslıydım, bana kendine karşı nazik olmanın ve küçük şeylere gerçekten dikkat etmenin değerini gösterdi. O olmasaydı bu süreç kesinlikle farklı olurdu. Bunun da ötesinde, hayatınızdaki zor zamanları kabul etmenin sizi zayıf ya da farklı yapmadığını öğrendim. Aslında tam tersi. Herkes hayatında çılgınca şeyler yaşar ve birbirimizin daha iyi olmasına yardımcı olabiliriz. İyi olmamak sorun değil, açıkça konuşmakta sorun yok, savunmasız olmakta sorun yok. Bizi insan yapar, hayattır. ”

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu