Avrupa

Kuzey Makedonya’daki Okul Projesi Yoğun İlgi Görüyor

ZOK Vardar EM Kulübü de Okul Projesi’ne Katıldı

Bazen kolay gözüküyor, topu sadece bir grup çocuğa veriyorsunuz ve eğlence gözlerinizin önünde gerçekleşiyor. Ancak, göründüğü kadar basit, gerçekten öyle! Balkan ülkelerinde tüm hızıyla devam eden CEV Okul Projesi sayesinde Kuzey Makedonya’da olan tam olarak ta bu.

Daha önce Üsküp ve Veles kentlerinde düzenlenen etkinliklerden sonra, ZOK Vardar EM kulübü diğer bir etkinliği daha açıkladı. Voleybol oyununun temel unsurları, on yaşına kadar olan çocukların kitle eğitiminin bitiminden hemen sonra oyun hakkında konuşmaya devam etmeleri için bir neden oldu. Projenin konusu işte bu!

“Oyunu daha geniş bir popülasyona yaymak bizim için önemli. Bu nedenle, beden derslerinde öğretmenlerinin yardımıyla çocukların merakını uyandırmak ve geliştirmek için okullar ve kulüplerle birlikte çalışıyoruz, sonra da yeni üyeler almaya çalışmak için kulüpler aracılığıyla çalışıyoruz. Voleybol en üst seviyedeyken tüm işlemlerin organizasyon prensibi buydu. Bu yüzden çok çalışmaya devam edeceğiz ve çocukların gülümsemeleri bize ek bir motivasyon artışı sağlıyor ”diye açıklıyor proje koordinatörü Sanja Nikceviç.

ZOK Vardar EM tarafından verilen son eğitim “Hristian Todorovski – Karpos” ilkokulunda gerçekleşti. Böylece voleybol Üsküp’teki en büyük mahallelerden biri olan Karpos’ta olabildiğince çok çocuğa ulaşmış oldu. Genellikle ilk adımın en zor adım olduğu söylenir, ancak en uzun yol bununla başlar. Doğru mu? Sadece zaman gösterecek…

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu