Genel Haberler

Macaristan’da Voleybol Akademisi

Macaristan’ın En Büyük Voleybol Yatırımı

Macar Voleybol Akademisi Genel Sekreteri Zsolt Ludvig ve Békéscsaba Belediye Başkanı Peter Szarvas, Békéscsaba Voleybol Akademisi sitesini ziyaret ettiler ve Békéscsaba Voleybol Takımı Başkanı Ádám Baran, iddialı projenin şu anki durumunu anlattı.

Macaristan’ın şu anki en büyük voleybol yatırımı, Békéscsaba Voleybol Akademisi salonunun yapımı ve salon Avrupai bir görünümüne sahip. Macar hükümeti, Békéscsaba Voleybol Akademisi’ni başlatmak için yaklaşık 2 milyar Forint sağladı.

Başbakan Viktor Orban Nisan 2016’da Békéscsaba ziyareti sırasında, şehirde bir Voleybol Akademisi kurulması için Belediye Başkanı Péter Szarvas ile anlaşmıştı. Taraflar yüksek profesyonel çalışma seviyesini kabul etmişler ve Békéscsaba Voleybol Takımı ‘nın, Békéscsaba’da Avrupa çapında bir gençlik eğitim üssü kurma çabalarını desteklemişlerdi.

Kulüp bakanı Ádám Baran, bugüne dek yapılan çalışmaların ana hatlarını verirken ziyaretlerinde Ludvig ve Szarvas’a eşlik etti. Salondaki çalışmalar 16 Mart 2020’de sona erecek. Amaç, 2020 yılının Mayıs ayında tesisin ilgili lisans prosedürlerinin ardından ulusal bir gençlik finaliyle açılması.

“Böyle bir yatırımı koordine etmek, bize büyük bir yük getiren gündelik bir iş değil, gelecek nesiller için benzersiz bir şey oluşturmak için büyük bir hedefimiz var. Planlar standart olarak üç voleybol sahası, bir kondisyon odası ve bir sağlık odası içermektedir. Bu, yaş gruplarımız için yeni ufuklar açacak. Bu amaçla uzun vadeli bir strateji geliştirdik. Vizyonumuzda, iyi işleyen bir yeniden yapılanmaya gerek olmadan güçlü ve uluslararası alanda başarılı bir kulübe sahibiz. Bu projeye yatırılan enerjinin işe yarayacağına inanıyoruz ”dedi.

Kulüp başkanı, Békéscsaba Voleybol Akademisi projesinin ikinci aşamasını, bir spor kolejinin de dahil olduğu birçok profesyonelin katılımıyla planladıkları için, diğer üst düzey fikirleri olduğunu söyledi.

Zsolt Ludvig, Macar takımlarının gelişmekte olduğunu, spor ve altyapının da onlarla birlikte geliştiğini vurguladı. Békéscsaba’nın Macar sporunun temel taşlarından biri olduğunu ve böyle bir yatırımın ülkede benzersiz bir şey olduğunu vurguladı.

“Macar Voleybolu gelişiyor, bu hoş bir şey. Bu sürecin mücevherlerinden biri Békéscsaba Voleybol Takımı, bu yüzden bu kadar heybetli bir salonu teslim eden ilk takım olmaktan gurur duyuyoruz ”dedi.

Belediye Başkanı Péter Szarvas, salonun tamamlanmasının ardından sporun, zaten popülerliği büyük olan Békéscsaba’da daha da cazip hale geleceğini söyledi. “Bu, gelecekte birçok avantaj getirecek bir unsur, bir nesnedir. İlk Macar Voleybol Akademisi Békéscsaba’da olacak ve bence  bu her şeyi anlatıyor. . Békéscsaba Voleybol Takımı’nın başarısı ve iyi kulüp yönetimi için teşekkürler. Bu akademi ile Voleybol Gençlik Üssü inşa etmek istiyoruz. Bu kadar modern bir salonun çocuklar ve aileler için büyük bir motivasyon gücü olduğunu biliyoruz ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu