ManşetMilli Takımlar

Naz Aydemir Akyol: ‘Şimdiden hedefi çok çok büyütmek doğru değil’

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın iki önemli ismi Naz Aydemir Akyol, FIVB Voleybol Milletler Ligi, Tokyo Olimpiyat Oyunları ve CEV Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren milli takım kampında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu.

“Son 10 Yılın En İyi 100 Oyuncusu” listesinde yer alan Naz Aydemir Akyol, “Çok zoru bir kulüp sezonundan çıktık. Hepimiz için zorlu bir seneydi. bir buçuk yılın ardından özlediğimiz arkadaşlarımızla milli takımdayız. Antrenmanların temposu oldukça yüksek. Ağır çalışma tempomuz var. Uzun süre sonra bir araya geldiğimiz içinde bir alışma dönemi yaşıyoruz. Şu ana kadar kamp sürecimiz çok güzel geçti. Hedefimiz her zaman madalya ama maç maç, gün gün gelişerek daha iyi top oynayan bir takım haline gelmek istiyoruz ki olimpiyatlarda hayalini kurduğumuz kürsü şansını elde edelim” dedi.

“UMUYORUM Kİ HERŞEY HAYAL EDİLENDEN DAHA GÜZEL OLUR”

Zorlu turnuvalar öncesinde Akyol, “Şimdiden hedefi çok çok büyütmek doğru değil. Daha sezonun başındayız. Hepimizin hayali, hepimizin rüyası olimpiyatlarda madalya almak ama biz olimpiyatlara katılarak zaten önemli bir başarı elde ettik. Kimsenin çok fazla şans vermediği bir şeyi çok da iyi oynayarak gerçekleştirdik. Olimpiyat elemelerinde olduğu gibi kendi oyunumuzu oynayabilirsek madalya şansımız tabii ki olur. Hazırlanmak için çok fazla maçımız ve antrenmanımız var. Umuyorum ki her şey hayal edilenden daha güzel olur” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu