AvrupaManşet

Pevkur, CEV için Daha Fazla Şeffaflık ve Gelir Vaat Ediyor

Hanno Pevkur, seçim öncesinde yaptığı altı önemli taahhüdünün ikincisinde, 19 Haziran 2020’de CEV Genel Kurulu’nda Başkan seçilmesi durumunda, Avrupa Voleybol Federasyonu (CEV) için nasıl daha fazla şeffaflık ve gelir sağlayacağını açıklığa kavuşturdu.

“İşe açık” başlıklı ve bu linkte bulabileceğiniz olan taahhüdü, Pevkur’un CEV’in içinde değiştirmek istediği üç merkezi alana odaklanıyor – bunların hepsi kuruluşun yeni ve artan gelir elde etmesini sağlamak. Özellikle üç alan üzerinde duruluyor: ticari ortak anlaşmalarının nasıl yapıldığı, CEV Genel Merkezi’nin nasıl entegre edildiği ve desteklendiği ve kilit CEV hesaplarının yayınlanması.

Pevkur, `Yakın gelecekte ekonomik gerilemenin kaçınılmaz olduğu mevcut durumda, CEV’in Ulusal Federasyonları, liglerimizi, kulüpleri ve oyuncuları desteklemek için mevcut gelirleri koruyabilmesi ve yeni gelirler getirebilmesi artık her zamankinden daha önemli. Çalışma şeklimizi geliştirmeye yönelik ilerici adımlar atarak, tüm bu grupların sadece bu yıl değil, gelecek yıllar için de iyi desteklenmesini sağlayabiliriz. Siyaset ve iş dünyasındaki deneyimlerime göre, şeffaflık ve açıklığın gelirler üzerinde ne kadar olumlu etki yapabileceğini gördüm. Başkan olarak bu önlemleri derhal yürürlüğe koymayı ve Avrupa voleybolunun ihtiyaç duyduğu ve hak ettiği finansal desteği artırmayı bir numaralı öncelik haline getirdim.

‘İşe Açık’  taahhüdünden önce, CEV’ de cinsiyet eşitliğini geliştirmeye yönelik tedbirlerin yanı sıra Ulusal Federasyonların, oyuncuların ve antrenörlerin dahil edilmesine odaklanan ilk taahhüdü olan “Özümüze Dahil Etme” nin yayınlanmıştı. Pevkur’un bir sonraki taahhüdü, 7 Nisan Salı günü yayınlanacak.

Hanno Pevkur ve Avrupa Voleybolunun geleceği konusundaki vizyonu hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen www.hanno-pevkur.org adresini ziyaret edin.

Sorularınız ve medya ile ilgili sorularınız için lütfen info@hanno-pevkur.org adresine e-posta gönderin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu