Avrupa

Şampiyonlar Ligi’nde Dördüncü Turun En İyi Takımları

Şampiyonlar Ligi 4. Turun sona ermesi ve son aşama için hazırlık yapan 16 kalifiye takımların 4. turdaki bazı çarpıcı oyuncularına  bakmanın zamanı geldi. Yorumcu ve editör yazar ekibimizden 4. turdan kendi takımlarını seçmelerini istedik. Takımlarının çeyrek finale ulaşmasına yardımcı olan inanılmaz performanslarla öne çıkan oyuncular. Takımlar için kriterler en iyi oyuncuları seçmekle ilgili değil, takımlarına büyük bir katkıda bulunan olarak kimin öne çıktığı.

Jonathan Harris-Bass (Yorumcu)

OH: Wilfredo Leon
OH: Christian Fromm
OPP: Aleksandar Atanasijevic
S: Premyslav Stepien
MB: Mateusz Bieniek
MB: Mikhail Shcherbkov
L: Jenia Grebennikov/Ivo Casas

Bu takım, yarışın 4. turunda hücum gücünün çoğuna ve Avrupa’daki salonları süsleyen bazı inceliğe sahiptir. Wilfredo Leon bir kez daha çıtayı yükseltiyor; skor listesinin başında olmasa da, sadece 4 grup maçında oynadı ve inanılmaz olarak 86 sayı ile oynadı.

Christian Fromm, Jastrzebski’nin 2014’teki 3.’lüğünden sonra turnuvadaki en iyi performansını gösterdi. Orta Oyuncular, Bieniek ve Shcherbkov Civitanova ve Kemerovo formalarını giyiyorlar. Pasör olarak ise filedeki en iyi becerilerden bazıları Stepien tarafından Zaksa için gerçekleştirildi. Atanasijeviç, geçmişte bu yarışmadaki en iyi maçlarından daha iyisini yapabileceğini umuyor.

İki liberodan Grebennikov herkesçe iyi tanınıyor Casas ise grupların en iyi liberolarından biriydi ve Benfica’nın Şampiyonlar Ligi voleybolunun ilk sezonundan zevk almasını sağladı.

Lewie Lett (Yorumcu)

OH: Osmany Juantorena
OH: Oleh Plotnytskyi
OPP: Aleksandar Atanasijevic
S: Bruno Rezende
MB: Mikhail Shcherbakov
MB: Srecko Lisinac
L: Jenia Grebennikov

Dengeli gitmeye çalıştım ve aynı zamanda takımıma farklı şekillerde fayda sağlayacak oyuncular, Wilfredo Leon, Yoandy Leal ve Robertlandy Simon’u (turlarda az süre almalarına) kolayca seçebildim.

Juantorena Trentino’ya karşı mükemmeldi, Perguia’dan Oleh Plotnytsky benim için göze çarpan bir oyuncuydu. Onu ilk olarak 2015 yılında Ukrayna’da sahilde oynadığında gördüm ve Wilfredo Leon’un yanı sıra salon voleybolunda şöhret kazanmasını izlemek ilginç.

Mikhail Shcherbakov yarışmada en fazla ikinci blok yapan oyuncuydu ve Fakel Novy Urengoy ile oynanan  maçta harikaydı. Trentino v Fenerbahçe maçında izlediğim ve olağanüstü bir performans gösteren Sreko Lisinac’la birlikte orta oyuncu tercihim olacak. Jenia Grebbinkov sadece üne sahip değil, istatistikler onu turun ikinci en iyi liberosu olarak gösteriyor. Bruno Rezende, Lube’u iyi yağlanmış bir makine gibi çalıştırıyor ve karşı takımın orta oyuncuları için bir kabus yaratıyor. Atanasijevic, sağlam, tutarlı performansı ile  Perugia’daki Leon ve Plotnytsky için hayatı kolaylaştırıyor.

Clayton Lucas (Yorumcu)

OH: Yoandy Leal
OH: Wilfredo Leon
OPP: Victor Poletaev
S: Luciano De Cecco
MB: Graham Vigrass
MB: David Smith
L: Jenia Grebennikov

4. Turdaki ilk yedi oyuncum eğer bir kulübün yeterince maddi gücü olursa bir gün birlikte oynayabilir. İlk olarak, pasör olarak Lucian De Cecco var. Perugia’nın Arjantinli  oyun kurucusu, Perugia takım arkadaşlarının file önünde yüksek performans göstermelerini sağlıyor. Gelecek sezon Bruno’dan mahrum kalırsa Lube’nin bununla nasıl başa çıktığını görmek ilginç olacak.

İlk pasör çaprazım Lube’den Yohandy Leal. Şu anda Brezilya milli takımında oynayan eski Kübalı, bu sezon durdurulamadı.

İkinci pasör çaprazım şimdi Perugia’da oynayan uluslararası Polonyalı oyuncu bir başka eski Kübalı Wilfredo Leon. Leon 4. turda Lisboa’ya karşı 9 ace yaptı ve kuşkusuz çeyrek finalde Fakel için daha fazla sorun yaratacak.

İlk orta oyuncum, Jastrzebski Wegiel’de oynayan Kanadalı Graham Vigrass. Zenit karşısındaki 3: 2 galibiyetlerindeki performansı ile onları bu yılki şampiyonluğundan alıkoydu.

İkinci orta oyuncu kontenjanında ABD milli takım oyuncusu David Smith var. Smith, Polonya’da ekibi Zaksa Kedzierzyn-kozle forması ile rakiplerine acı veriyor ve Şampiyonlar Ligi’nin en iyi orta oyunculardan biri.

Smaçör pozisyonunda, dünya standartlarında çok sayıda oyuncu var, ama oyumu Victor Poletaev aldı. Rus uluslararası voleybolcu, Kuzbass Kemerovo’nun kulüp tarihinde ilk kez çeyrek finale çıkmasına yardımcı olarak  Zenit’ten Maxim Mikailov’u geride bıraktı.

Libero pozisyonunu dolduracak tek bir oyuncu var ve bu Zenit’ten Erik Shoji değil. Seçimim Trentino Itas’dan Jénia Grebennikov. Fransız milli oyuncu, tartışmasız olarak dünyanın en iyisi ve insanüstü çabaları Trentino’nun çeyrek finale çıkmasına yardımcı oldu.

Daniel Meneley (CEV Dijital İçerik Koordinatörü)

OH: Wilfredo Leon
OH: Yaroslav Podlesnykh
OPP: Arpad Baroti
S: Lukas Kampa
MB: Srecko Lisinac
MB: Robertlandy Simon
L: Jenia Grebennikov

İlk pasör çaprazı benim için kolay bir seçimdi ve kariyerinin çoğunda böyle listelerde yer aldı. Bu Wilfredo Leon. Takım arkadaşı Oleh Plotnytskyi’nin biraz önünde, 4. turu set başına 0.87 ace ile tamamlayan bir ace makinesi. Yanlış mı, biliyorum.

Bu turnuvadaki pasör çaprazları göz önüne alındığında, ikinci seçim çok daha zordu. Osmany Juantorena önemli durumlarda harika bir performans sergiledi ve Tomasz Fornal, Jastrzebski Wegiel için bir süper stardı. Victor Poletaev ise şampiyonlar liginin çoğu maçlarında sakattı ve Kuzbass’ı yalnız bıraktı. Onun yerine oynayan Yaroslav Podlesnykh % 42.28 hücum etkinliği ve set başına 3.48 sayı üreterek etkili bir performans gösterdi.

Set kaybetmeden 6-0 lık bir rekor elde etmiş olan Zaksa’dan herhangi biriyle gidebilirdim. Ama pasör çaprazı Arpad Baroti en güvenilir oyuncu olduğunu kanıtladı. Filedeki oyunu dikkate alınması gereken bir konu olan yetenekli ama sakatı Lukasz Kaczmarek’in yerine önemli maçlara hükmetti. Tüm bunlar Nikola Grbic’in ona bir koç olarak ne kadar güvendiğinin bir kanıtı.

Orta oyuncu Srecko Lisinac, Giannelli tarafından  garantili bir skor silahı olarak kullanıldı ve 77 hücum  girişiminde sadece 7 hata kaydetti. Partneri Kübalı Robertlandy Simon, iki maç kaçırmasına rağmen, rakipleri file üzerinde yutarak, set başına 0.73 blok ve% 64.1 isabet verimliliği elde etti.

Pasör pozisyonu da zor bir seçim oldu. Ben Toniutti, ortalama oyuncuların bile kahramanca görünmesini sağlayan kesin bir performans sergiledi. Bruno her zamanki topa bir büyücü gibi hükmetti. Roeselare’den Brett Walsh, karşısındaki ortaları çıldırttı. Ancak takım arkadaşlarından en iyi şekilde yararlanan pasör Lukas Kampa’ydı ve Jastrzebski Wegiel’i grupta 1. sıraya taşıdı.

Ve libero? Her rüya takımının aslında onu dahil etmesi sinir bozucudur, ancak Jenia Grebennikov mükemmel bir liberodur, yapmamak imkansızdır.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu